Na świecie zaczyna brakować… kartonu! Co z naszymi paczkami?

Kryzys dotyka coraz to więcej rynków. W ostatnim czasie pisaliśmy, że firmy produkujące farby informują, że na półkach sklepowych zacznie brakować farb koloru niebieskiego. O kryzysie na rynku chipsetów i półprzewodników mówi się już od kilku miesięcy. Teraz okazuje się, że karton jest produktem, którego zaczyna brakować. 

Kryzys dotyka różne rynki

Kilka dni temu wspominaliśmy o tym, że na rynku zaczyna brakować koloru niebieskiego. Producenci farb informują, że dostęp do składników umożliwiających wyrób farb tego koloru jest ograniczony, a wytworzenie naturalnej barwy niebieskiej jest niezwykle trudne. To samo tyczy się farb wodoodpornych. Kryzys od wielu miesięcy trwa na rynku półprzewodników oraz chipsetów. 

Przeczytaj także: Pandemia spowodowała braki… koloru niebieskiego!

Ze względu na brak półprzewodników producenci smartfonów, konsol, czy innych urządzeń elektronicznych muszą ograniczać swoją produkcję. Z kolei kryzys na rynku chipsetów sprawił, że wielu największych producentów samochodów na świecie nie może produkować tyle aut, ile wymaga od nich rynek. Dlatego też oczekiwania na nowy samochód z salonu sięgają nawet 6 miesięcy. Teraz kryzys dopadł rynek, z którego usług korzystamy wszyscy. Chodzi o kartony, których zaczyna brakować! 

Karton produktem luksusowym

Pandemia sprawiła, że kupowanie internetowe i korzystanie z usług sklepów e-commerce wyraźnie wzrósł. Jest to bezpieczny i szybki sposób zamawiania produktów. Niezależnie od tego, jakie produkty kupiliśmy, muszą one być do czegoś zapakowane, by skutecznie je zabezpieczyć. Oczywistym wyborem w takim przypadku jest karton, jednak jak się okazuje, producenci opakowań kartonowych nie wyrabiają z produkcją. 

To nie są jednak pierwsze informacje na temat sytuacji na rynku opakowań. W 2020 roku rynek kartonów zaczął odczuwać pierwszy kryzys. Związane było to nie tylko z większą sprzedażą online, ale również przestojami w firmach spowodowanych zakażeniami COVID-19. Jak podaje TechSpot zasoby materiałów, plastikowych i papierowych wypełniaczy tekstur czy opakowań są ograniczone i mocno podrożały. Co z zamówieniami, jeśli sytuacja dalej będzie się tak rozwijać? Odpowiedź na to pytanie pokaże czas. 

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

W sieci pojawiły się zdjęcia XFX Radeon RX 6700 XL.

Do sieci trafiły zdjęcia do tej pory nie znanej...

Ile czasu potrzeba by schudnąć?

Szczególnie w okolicach Nowego Roku w naszych głowach pojawia...

Project Orion to sequel Cyberpunk 2077. CD Projekt RED potwierdził drugą część!

Project Orion, czyli tytuł roboczy drugiej części Cyberpunk 2077...

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku

Oficjalnie Google poinformowało o zamknięciu usługi Google Stadia w...

Sony zablokuje przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft?

O przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft dowiedzieliśmy się już...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj