Xiaomi przedstawi smartfon z ekranem 4K?

Xiaomi w ostatnim czasie radzi sobie bardzo dobrze, zarówno na rynku smartfonów, jak i urządzeń ubieralnych. Producent chce jednak pójść o krok dalej i jeszcze bardziej umocnić swoją pozycję lidera na globalnym rynku smartfonów. W planach jest smartfon Xiaomi z ekranem 4K!

Chiński producent świętuje sukcesy i idzie za ciosem

W ofercie Xiaomi znajdziemy wiele rodzajów smartfonów, które oferują różną wydajność, czy rozdzielczości ekranów. Wszystko zależy oczywiście od ceny tego urządzenia. Logiczne jest to, że smartfony o lepszej specyfikacji będą kosztować więcej. Z racji różnorodności swojej oferty chiński producent stał się największym dostawcą smartfonów na świecie. Idąc za ciosem chce wypuścić smartfon Xiaomi z ekranem 4K!

Przeczytaj także: Litwa odradza swoim obywatelom kupowania smartfonów Xiaomi

Telefon Xiaomi z ekranem 4K nie byłby pierwszym smartfonem oferującym taką rozdzielczość. W przeszłości na premierę takiego modelu zdecydowało się Sony i ekran 4K możemy znaleźć chociażby w modelu Xperia 1 III. Głównym powodem przez który producenci nie decydują się na wykorzystywanie takich ekranów, jest czas pracy urządzenia. Ekrany 4K pobierają więcej mocy, co przekłada się na krótszy czas działania smartfona.

Smartfon Xiaomi z ekranem 4K wkrótce trafi na rynek?

Jak pokazują najnowsze dane, które zostały przekazane chińskiej agencji certyfikacyjnej TENNA smartfon Xiaomi z ekranem 4K jest bliżej, niż mogłoby się to zdawać. Model o oznaczeniu 2109119BC ma zostać wyposażony w ekran OLED o przekątnej 6,55-cala. Wyświetlany przez niego obraz ma mieć rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli.

Smartfon dodatkowo ma być wyposażony w 12 GB pamięci RAM oraz 512 GB przestrzeni na dane. Na pokładzie znajdziemy również trzy obiektywy: główny o rozdzielczości 64 Mpix, a pozostałe dwa sensory po 8 Mpix. Bateria ma mieć pojemność 4400 mAh. Może się jednak okazać, że model wcale nie będzie flagowcem, a przedstawicielem średniego segmentu wydajnych urządzeń, ponieważ będzie pracował na układzie Snapdragon 778G.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Nowa wersja Burgera Drwala w McDonald’s. Sprawdź szczegóły!

Niebawem pojawi się nowa wersja Burgera Drwala w McDonald's....

Obowiązkowa fotowoltaika od 2025 roku? Sprawdź szczegóły.

Ma tylu zwolenników ilu przeciwników. Energia ze słońca to...

Holandia vs Argentyna. Pierwsza ćwierćfinałowa para MŚ 2022!

A jednak. Po zaciętym spotkaniu Argentyna - Australia, które...

Piłeś i jedziesz? Policja zatrzyma Ci samochód. Bezpowrotnie

Tak. Policja zatrzyma Ci samochód i to bezpowrotnie! W...

Tryb samolotowy nie będzie już wymagany podczas lotu!

Każdy kto choć raz podróżował samolotem dobrze zna tę...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!