Xiaomi w ostatnim czasie radzi sobie bardzo dobrze, zarówno na rynku smartfonów, jak i urządzeń ubieralnych. Producent chce jednak pójść o krok dalej i jeszcze bardziej umocnić swoją pozycję lidera na globalnym rynku smartfonów. W planach jest smartfon Xiaomi z ekranem 4K!

Chiński producent świętuje sukcesy i idzie za ciosem

W ofercie Xiaomi znajdziemy wiele rodzajów smartfonów, które oferują różną wydajność, czy rozdzielczości ekranów. Wszystko zależy oczywiście od ceny tego urządzenia. Logiczne jest to, że smartfony o lepszej specyfikacji będą kosztować więcej. Z racji różnorodności swojej oferty chiński producent stał się największym dostawcą smartfonów na świecie. Idąc za ciosem chce wypuścić smartfon Xiaomi z ekranem 4K!

Przeczytaj także: Litwa odradza swoim obywatelom kupowania smartfonów Xiaomi

Telefon Xiaomi z ekranem 4K nie byłby pierwszym smartfonem oferującym taką rozdzielczość. W przeszłości na premierę takiego modelu zdecydowało się Sony i ekran 4K możemy znaleźć chociażby w modelu Xperia 1 III. Głównym powodem przez który producenci nie decydują się na wykorzystywanie takich ekranów, jest czas pracy urządzenia. Ekrany 4K pobierają więcej mocy, co przekłada się na krótszy czas działania smartfona.

Smartfon Xiaomi z ekranem 4K wkrótce trafi na rynek?

Jak pokazują najnowsze dane, które zostały przekazane chińskiej agencji certyfikacyjnej TENNA smartfon Xiaomi z ekranem 4K jest bliżej, niż mogłoby się to zdawać. Model o oznaczeniu 2109119BC ma zostać wyposażony w ekran OLED o przekątnej 6,55-cala. Wyświetlany przez niego obraz ma mieć rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli.

Smartfon dodatkowo ma być wyposażony w 12 GB pamięci RAM oraz 512 GB przestrzeni na dane. Na pokładzie znajdziemy również trzy obiektywy: główny o rozdzielczości 64 Mpix, a pozostałe dwa sensory po 8 Mpix. Bateria ma mieć pojemność 4400 mAh. Może się jednak okazać, że model wcale nie będzie flagowcem, a przedstawicielem średniego segmentu wydajnych urządzeń, ponieważ będzie pracował na układzie Snapdragon 778G.