YouTube na TV wkrótce stanie się nieużywalny. Szkoda słów.;
158
Views

Ile razy miałeś tak, że nagle do głowy wpadł Ci jakiś stary utwór, jednak nieważne co byś robił, nie mogłeś sobie przypomnieć nic poza melodią. Wyszukanie takiej piosenki graniczyło z cudem. Do teraz, ponieważ YouTube wyszuka piosenkę – wystarczy, że ją zanucisz!

Rewolucyjna technologia trafia do popularnego serwisu!

Dla miłośników muzyki nadeszły rewolucyjne czasy – YouTube wprowadza innowacyjną funkcję, która zmieni sposób, w jaki użytkownicy wyszukują piosenki. Gigant wprowadza nową aktualizację, która umożliwia użytkownikom wyszukiwanie piosenek poprzez nucenie ich melodii. Ta nowa funkcja ma rewolucjonizować sposób, w jaki odkrywamy muzykę i znajdujemy melodie, które często wypływają nam z pamięci.

YouTube na TV wkrótce stanie się nieużywalny. Szkoda słów.; YouTube wyszuka piosenkę. Wystarczy, że ją zanucisz!
YouTube wyszuka piosenkę. Wystarczy, że ją zanucisz!

Przeczytaj także: Disney Plus ograniczy dzielenie się hasłem. Będzie jak Netflix?

Tradycyjne metody wyszukiwania piosenek wymagają znajomości przynajmniej części tekstów lub nazwy artysty, ale nowa funkcja YouTube eliminuje potrzebę takich szczegółów. Teraz wystarczy nucenie melodii piosenki, która utkwiła im w głowie, a algorytm YouTube dokona magicznych ruchów, dostarczając odpowiednie wyniki wyszukiwania.

Zanuć melodię, a YouTube wyszuka ją za Ciebie

Ten krok ze strony YouTube współgra z zaangażowaniem platformy w poprawę doświadczenia użytkownika oraz wykorzystanie potęgi sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Jest to również korzystne dla twórców muzyki, ponieważ ich utwory mają większą szansę na odkrycie przez szerszą publiczność, nawet jeśli słuchacze pamiętają tylko melodię.

Główne punkty dotyczące tej przełomowej aktualizacji to:

  • Intuicyjny Proces Wyszukiwania: Dzięki tej nowej funkcji użytkownicy nie muszą już wysilać swoich mózgów, aby przypomnieć sobie teksty piosenek lub nazwy artystów. Mogą użyć swojego własnego głosu, aby wyszukać piosenki, co sprawia, że proces staje się niezwykle intuicyjny i przyjazny dla użytkownika.
  • Zaawansowany Algorytm: Zaawansowany algorytm YouTube może zidentyfikować piosenki na podstawie dźwięków generowanych przez użytkownika, nawet jeśli nucenie nie jest idealne pod względem tonacji. To pokazuje zaawansowanie sztucznej inteligencji i jej zdolność do analizy danych dźwiękowych.
  • Odkrywanie Ukrytych Skarbów: Wyszukiwanie poprzez nucenie nie jest ograniczone tylko do popularnych utworów. Użytkownicy mogą odkryć mniej znane piosenki, które gdzieś słyszeli, ale nie mogą sobie przypomnieć szczegółów.
YouTube bez reklam? Zobacz jak uruchomić na TV i Androidzie!; YouTube wyszuka piosenkę. Wystarczy, że ją zanucisz!
Wystarczy nucenie, a algorytmy YouTube znajdą za Ciebie piosenkę, która utkwiła Ci w pamięci!

Funkcja jest już dostępna zarówno na stronie internetowej, jak i w aplikacji YouTube. Użytkownicy mogą z niej skorzystać, dotykając ikony mikrofonu w pasku wyszukiwania i nucić melodię przez co najmniej 3 sekundy. Ten nowy feature wkrótce powinien być dostępny na całym świecie.

Źródło: WCCFTech

Kategoria artykułu
Internet
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.