YouTube Rewind od pierwszego momentu pojawienia się w sieci nie był zbyt dobrze odbierany przez internautów. Platforma ogłosiła, że oficjalnie uśmierca ten pomysł. Wszyscy myśleli, że tego typu wydarzenie już nie powstanie, jednak w serwisie pojawiło się wydarzenie o nazwie Escape2021. O co chodzi?

YouTube zastępuje Rewind nowym wydarzeniem

YouTube jakiś czas temu ogłosiło, że rezygnuje z corocznego podsumowania z serii Rewind. Rok temu wideo w ogóle nie pojawiło się w planach platformy. Nic dziwnego, skoro Rewind 2019 zostało najbardziej zminusowanym filmem w historii serwisu. Okazuje się jednak, że platforma przygotowała zupełnie coś innego – Escape2021.

Przeczytaj także: Ukradli prawie 20 mln dolarów od YouTube. Oszustwo na dużą skalę!

Escape2021, czyli wydarzenie na żywo przygotowane przez YouTube dobędzie się za pięć dni i będzie trwało aż 24 godziny. Nie będzie to więc krótki filmik, a całodobowe, interaktywne wydarzenie, podczas którego widzowie będą mieli okazję na spotkanie z największymi gwiazdami muzyki, takimi jak BTS, czy Doja Cat.

Escape2021 to koncerty gwiazd i wyzwania dla użytkowników

YouTube Escape2021 to jednak coś więcej niż spotkanie gwiazd z fanami. Jak możemy przeczytać, podczas wydarzenia widzowie będą mieli możliwość wzięcia udziału w wyzwaniach opartych na trendach mijającego roku. Oczywiście do tego wykorzystany zostanie czat na żywo. Po ukończeniu zadań użytkownik dostanie dostęp do obejrzenia występu danego artysty.

https://www.youtube.com/watch?v=eJRHqCRvD0c

Jacy artyści wystąpią podczas wydarzenia? Do tej pory udział w YouTube Escape2021 potwierdził zespół k-pop, BTS, amerykańska raperka i piosenkarka – DojaCat oraz popularna LoFi Girl. Całe wydarzenie podzielono na trzy rozdziały, dzięki temu każdy będzie mógł wziąć w nim udział. Wszystko rozpocznie się 16 grudnia o 6:00 naszego czasu.

Źródło: YouTube