Z linii produkcyjnej LG zjechały ostatnie smartfony

O tym, że LG rezygnuje z produkcji smartfonów wiemy już się od jakiegoś czasu. Według najnowszych informacji, z linii produkcyjnej południowokoreańskiego producenta zjechały ostatnie smartfony w historii marki.

LG oficjalnie skończyło z produkcją smartfonów

Informacja o tym, że LG kończy z działem smartfonów pojawiła się w sieci w kwietniu. Południowokoreański producent podjął taką decyzję, po tym, jak przez kilka lat smartfony nie przynosiły firmie żadnych zysków. Ba, wręcz generowały mocne straty. Południowokoreański producent próbował ratować się smartfonem z dwoma ekranami LG Wing czy składanym modelem, który szykowany był do premiery. Niestety, nawet chwytanie się brzytwy nie pomogło.

LG
LG Wing miał podbić rynek swoją innowacyjną konstrukcją. Coś jednak poszło nie tak.

Według najnowszy informacji podanych przez Asia Business Daily, w poniedziałek, z taśm produkcyjnych zjechały ostatnie modele smartfonów LG. Sam producent nie potwierdził tej informacji, jednak wszystko wskazuje na to, że tak właśnie się stało. O planach producenta było wiadomo od dawna, jednak w dalszym ciągu wieści te wywołały spore poruszenie w świecie technologicznym.

Reklama

Jakie są następne kroki producenta?

Kilka tygodniu temu, LG wydało oficjalne oświadczenie, w którym mogliśmy przeczytać, że smartfony marki jeszcze przez jakiś czas będą wspierane. Według zapewnień, większość smartfonów producenta otrzyma następne trzy duże aktualizacje systemu Google Android, a same urządzenia będą posiadały możliwość serwisowania przez cztery lata od momentu wyprodukowania. Nadszedł jednak kres działu mobilnego południowokoreańskiego producenta.

Przeczytaj także: LG będzie wspierało swoje smartfony jeszcze przez 3 lata

Jak informuje Asia Business Daily, producent planuje przerobić fabrykę smartfonów w Wietnamie na miejsce, w którym produkowane będą urządzenia AGD. To właśnie ten dział przynosi producentowi największe zyski i napędza biznesowe koło. Być może za jakiś czas LG nas zaskoczy i wskrzesi swój mobilny dział? Warto wierzyć!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama