Zdalne lekcje – jak się uczyć w domu? Niezbędne urządzenia komputerowe

Pandemia koronawirusa COVID-19 rozwija się. Według najnowszych informacji najbliższy czas spędzimy w domach, a wychodzić z nich będzie można głównie do pracy bądź do sklepu. Odbywać się będą zdalne lekcje. Nasuwa się pytanie, jak się uczyć w domu? Rozwiązaniem, dzięki któremu uczniowie nie będą mieli zaległości podczas przymusowego siedzenia w domu, są zaproponowane przez rząd zajęcia dydaktyczne online. Sprawdź, jakie sprzęty przydadzą się uczniom i nauczycielom podczas zdalnych lekcji.

Oprócz dostępu do komputera i Internetu przydatne mogą okazać się uczniom i nauczycielom do prowadzenia wideokonferencji także takie sprzęty, jak słuchawki multimedialne i statywy na smartfony. Z całą pewnością dzięki nim nauka online będzie łatwiejsza i wygodniejsza dla obu stron.

Sprawdź również nasz artykuł, w którym pojawiają się matematyczne ciekawostki.

Zdalne lekcje. Niezbędne będą słuchawki multimedialne

Aby komunikacja między uczniami i nauczycielami była jak najlepsza, obie strony powinny sprawić sobie dobrej jakości słuchawki multimedialne. Podczas ich wyboru warto kierować się przede wszystkim tym, czy posiadają miękkie muszle i pałąk nagłowny z wyściółką. Jest to bardzo ważne biorąc pod uwagę fakt, że uczniowie i nauczyciele będą podczas zdalnych lekcji spędzać w nich po kilka godzin dziennie. Dzięki wspomnianemu wyposażeniu słuchawki nie będą uciskały uszu i idealnie dopasują się do kształtu głowy. Jednym z ciekawszych rozwiązań będą dla obu stron słuchawki „Hama Black desire”, które łączą najwyższą jakość z konkurencyjną ceną. Dodatkowo dzięki jednostronnemu przewodowi nie ograniczają ruchów oraz posiadają wysięgnik mikrofonu obracany o 360°, co umożliwia jego idealne dopasowanie do indywidualnych preferencji użytkownika.

Zdalne lekcje - jak się uczyć w domu? Niezbędne urządzenia komputerowe

Jak się uczyć w domu? Należy wyposażyć się w statyw na smarfona

Na co dzień nauczycielom przydadzą się statywy na smartfona. Dzięki nim można w łatwy i szybki sposób nagrać materiały, które potem można przesłać uczniom. Wystarczy umieścić smartfon w specjalnym uchwycie i włączyć nagrywanie. Warto w tym miejscu wspomnieć, że na początek wystarczy niewielki statyw za kilkadziesiąt złotych – nie trzeba od razu wydawać fortuny na profesjonalny sprzęt. Taki statyw, jak „Hama Pocket” do smarfonów będzie bardzo ciekawym wyborem. Teraz przyda się do nagrywania materiałów dla uczniów, a później będzie można zabrać go ze sobą w plener lub na rodzinne przyjęcia. Pasuje on do smartfonów o rozmiarze z przedziału 5,0 – 8,5 cm, a jego rączka rozsuwa się do długości 20 cm. Nadaje się on zarówno do robienia zdjęć, jak i nagrywania wideo.

Zdalne lekcje - jak się uczyć w domu? Niezbędne urządzenia komputerowe

Aby zdalne lekcje nie spędzały uczniom i nauczycielom snu z powiek, warto sprawić sobie odpowiednie sprzęty. Warto podkreślić, że słuchawki multimedialne czy statywy na smartfona przydadzą się także wtedy, gdy wszystko wróci do normy.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Candy na IFA 2019 prezentuje inteligentne i funkcjonale urządzenia
Candy na IFA 2019 prezentuje inteligentne i funkcjonale urządzenia