Zespoły z Polski w kwalifikacjach LM oraz LE

Cracovia odpadła  w zasadzie bez walki już w pierwszej rundzie. Pomimo porażki 2:0 w pierwszym spotkaniu działacze zapowiadali walkę oraz specjalne premie przewidziane dla zawodników po uzyskaniu awansu. Niestety nie udało się, odpoczywający po Euro Bartosz Kapustka nie miał szansy zaprezentowania swoich umiejętności w Lidze Europy.  Coraz głośniej mówi się o jego odejściu, sam zawodnik nie zdradza, które kluby są nim zainteresowane.

cracovia

Piast Gliwice miał szansę wywalczyć pozytywny rezultat u siebie, niestety nie udało się spotkanie w Gliwicach zakończyło się wynikiem 3:0 na korzyść  Goteborg.  Przed spotkaniem  mówiło się o problemach defensywy Piasta, która wystąpiła w eksperymentalnym składzie. Wicemistrz Polski stracił, również siłę rażenia nie udało się przekonać do pozostania Martina Nespora, który będzie występował w Sparcie Praga.   Wydaje się, że Piast zakończy zmagania na drugiej rundzie ligi Europy.

piast

Zagłębie Lublin zaprezentował się najlepiej, drużyna w pierwszej rundzie pokonała Slavie Sofia. Choć po pierwszym spotkaniu Lublinianie nie potwierdzili swojej przewagi na boisku.  Mecz u siebie wygrany wysoko 3:0 pozwolił na awans do drugiej rundy. W drugiej rundzie zespół z Lublina nie miał szczęścia trafił na Partizan, który przeprowadził ciekawe transfery. W serbskiej drużynie znalazł się nawet jej wychowanek dobrze znany w Polsce Miroslav Radovic.  Pomimo iż wielu ekspertów  obstawiało wysoką wygraną Partizana, Zagłębie zremisowało na trudnym terenie 0:0 grając od 56 minuty w  10, czerwoną kartkę zobaczył Papadopulos.  Zespół z Lublina pozostaje w walce ma przed sobą spotkanie u siebie, w którym może sprawić niespodziankę.

zaglebie

Legia Warszawa jedyna drużyna reprezentująca Polskę w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów nie zachwyciła. Wynik 1-1 z Zrinjskim to absolutne minimum przed rewanżem w Warszawie.  Z dobrej strony pokazał się niezawodny Nikolic który dał prowadzenie. Asystę zaliczył nowy nabytek Legii Moulin.  Mistrz Polski cały czas nie jest pewien w jakim składzie przystąpi do rewanżowego spotkania. Duda pojawił się  na rozmowach w Hertha Berlin, bardzo możliwe że za klika dni zawodnik opuści warszawski klub. Na rewanż ma być gotowy Michał Pazdan, który przebywał na urlopie po Euro 2016. Mimo wszystko Legia jest zdecydowanym faworytem i sprawa awansu powinna zostać rozstrzygnięta w Warszawie.

legia

Podsumowując w „realnej” walce o kolejne rundy eliminacji pozostają Legia Warszawa oraz Zagłębie Lublin.  Zespoły z polski mają mecze u siebie i dużą szansę na awans,  jednak należy pamiętać również o zespole Piasta Gliwice, którym może sprawić niespodziankę w piłce wszystko jest możliwe.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Bulova dla aktywnych mężczyzn