Isabella BONOTTO/AFP / AFP
Isabella BONOTTO/AFP / AFP

Zinédine Zidane wraca na Santiago Bernabéu!

Po takich blamażach wiadome było, że trener Galacticos Santiago Solari nie utrzyma swojej pracy. Jednym z głównych kandydatów do przejęcia posady był popularny José Mourinho, jednak coraz to więcej mówiło się o tym, że do Realu może wrócić Zinédine Zidane.

Jednak to prawda!

Plotki okazały się prawdziwe, bo legendarny piłkarz podpisał umowę z Realem Madryt, która będzie obowiązywała do 30 czerwca 2022 roku i tym samym został on następcą Solariego, który miano szkoleniowca pierwszego zespołu Realu Madryt sprawował od października 2018 roku.

Głównym powodem, przez który Argentyńczyk pożegnał się z posadą było odpadnięcie z Ligi Mistrzów. Nie pomógł fakt, że w Pucharze Króla przegrali dość wysoko w dwumeczu z Barceloną, a w lidze tracą do swojego odwiecznego rywala aż 12 punktów. Jak poinformowały władze klubu, Solari dostał możliwość pracy na innym stanowisku. Przed objęciem funkcji głównego szkoleniowca był on trenerem rezerw Realu Madryt.

Jedno ultimatum

Jak mówiło się wcześniej Zinédine Zidane z początku nie chciał przejąć zespołu w trakcie trwającego sezonu, jednak za namową władz Realu zmienił zdanie i ostatecznie poprowadzi zespół już w kolejnym meczu.

46-letni Francuz od razu zapowiedział, że priorytetem dla jego zespołu jest pozostawienie w składzie 30-letniego brazylijskiego obrońcę Marcelo, który po straceniu miejsca w pierwszej 11 coraz częściej myśli o przyłączeniu się do Juventusu Turyn, w którym to gra jego najbliższy przyjaciel z boiska – Cristiano Ronaldo.

Zidane lekiem na całe zło?

Zidane na Santiago Bernabéu wrócił po niemalże roku przerwy. Podczas jego pierwszej kadencji w roli trenera Realu Madryt wygrał wszystko co można wygrać w piłce klubowej – trzykrotnie wznosił puchar Ligi Mistrzów czyniąc klub z Madrytu najbardziej utytułowaną drużyną w historii tych rozgrywek. Real został również mistrzem Hiszpanii oraz wywalczył Superpuchar Hiszpanii. Dodatkowo do pokaźnej kolekcji pucharów dołożył również dwa zwycięstwa w Klubowych Mistrzostwach Świata oraz triumf w Superpucharze Europy.

Czy Zinédine Zidane zdoła uratować tak bardzo zasłużony klub jak Real Madryt? Czy będzie w stanie odbudować sukcesy sprzed roku, które przecież sam świętował? Przekonamy się niebawem.