131
Views
Zintegrowane GPU w CPU 14 gen Intela z obsługą ray tracingu
Zintegrowane GPU w CPU 14 gen Intela z obsługą ray tracingu

Jeszcze nie było premiery procesorów Intela 13 generacji, a już są plotki o kolejnej generacji. Mówi się, że zintegrowane GPU w kolejnych procesorach będzie miało możliwość obsługi ray tracingu.

Zintegrowane GPU w CPU 14 gen Intela z obsługą ray tracingu

Układy Meteor Lake mają korzystać z iGPU Xe-LPG, które jest pochodną Xe-HPG. Wprowadzono zmiany w architekturze, przykładowo w nowej konstrukcji od niebieskich nie uświadczymy jednostek XMG. Mówi się także o wprowadzeniu obsługi ray tracingu i według renderów ma być maksymalnie 192 jednostki UE, ale ile będzie ich w praktyce? Tego nie wiemy.

Warto jeszcze przypomnieć, że są już na rynku układy zintegrowane, które obsługują ray tracing. Mowa chociażby o procesorach AMD, a dokładniej Ryzen 6000, które wykorzystują architekturę RDNA 2.

Źródło: Videocardz

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii hardware.

Kategoria artykułu
Hardware
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.