147
Views

Smartfony dla graczy wyróżniają się nie tylko wydajnością, ale także osprzętowaniem, które pozwala na grę na najwyższych obrotach. Smartfony Black Shark 5 i 5 Pro mają oferować to, co najlepsze. Urządzenia zostały udostępnione w bazie chińskiego organu telekomunikacyjnego TENAA, przez co poznaliśmy ich dokładną specyfikację. 

Nowe smartfony wkrótce trafią na rynek?

Na chiński rynek wkrótce trafią dwa nowe smartfony gamignowe, a świadczy o tym dokumentacja udostępniona w bazie chińskiego organu telekomunikacyjnego TENAA. Black Shark 5 (o oznaczeniu PAR-A0) będzie podstawą wersją smartfona. Zostanie on wyposażony w 6,67-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości Full HD+ (2400 x 1080 pikseli). Jego wymiary to 163,83 x 76,25 x 10,37 mm. Czytnik linii papilarnych będzie zintegrowany z ekranem. 

Przeczytaj także: Składany Google Pixel Notepad zadebiutuje w tym roku

W przypadku procesora podstawowej wersji mówimy o tajemniczym procesorze, którego maksymalne taktowanie ma wynosić 3,2 GHz. Urządzenie ma ważyć 223 gramy i będzie oferowane w czterech kolorach – Exploration Grey, Dark Universe Black, Dawn White i White. Na pokładzie znajdziemy najpewniej 8 GB pamięci RAM i 128 GB na dane. 

Black Shark 5 Pro będzie telefonem o nieco większych gabarytach. W tym przypadku mówimy o wymiarach 163,86 x 76,53 x 9,8 mm i wadze 226 gramów. Mocniejsza wersja smartfona będzie prawdopodobnie pracować na procesorze Snapdragon 8 Gen 1 i będzie korzystać z 12 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci na dane. Jeśli chodzi o wyświetlacz, czy kolory, to będą one podobne jak w przypadku podstawowe wersji. 

Seria Black Shark 5 zadowoli graczy

Oba smartfony Black Shark 5 będą wyposażone w cztery obiektywy. Podstawowa wersja zaoferuje aparat główny o rozdzielczości 64 Mpix, a w przypadku Pro mówimy o 108 Mpix obiektywie. Na przodzie producent umieścił 13-megapikselową kamerkę do selfie. Zarówno wersja podstawowa, jak i Pro będą zasilane baterię o pojemności 4650 mAh. Ma ona obsługiwać ładowanie o mocy 120 W. 

Black Shark 5
Black Shark 4S

Nie mamy jednak informacji, kiedy smartfony Black Shark 5 trafią na rynek. Najpierw mają pojawić się na chińskim rynku i dopiero potem prawdopodobnie rozpocznie się dystrybucja na kolejne. Przynajmniej takie mamy nadzieje, ponieważ producent nie potwierdził sprzedaży smartfonów na innych rynkach. Cena, jak i dokładny wygląd obu modeli, również nie jest znana. 

Źródło: Gizmochina

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.