81
Views

Składane smartfony to bez wątpienia najnowszy trend wśród producentów i zdecydowanie przyszłość nowoczesnych telefonów. Na rynku znajdziemy już wiele tego typu urządzeń. Sugeruje się, że wkrótce do tego grona dołączy też Apple. W kontekście Google mamy więcej informacji, ponieważ jeszcze w tym roku na rynku ma pojawić się Pixel Notepad. 

Gigant pracuje nad składanym smartfonem

Zdaje się, że wkrótce każdy największy producent smartfonów na świecie będzie posiadał swój model. Samsung w poprzednim roku zaprezentował trzecią generację Galaxy Z Fold i Z Flip. Motorola zapowiedziała kolejny model RAZR, tak samo jak Xiaomi z Mi Mix Fold 2. Również Huawie P50 Pocket zadebiutował na rynku w zeszłym roku. W swojej ofercie takiego smartfona nie posiadają jeszcze Apple oraz Google. W przypadku giganta z Mountain View wkrótce ma się to zmienić. 

Przeczytaj także: Urządzenia Apple podsłuchiwały użytkowników? Producent odpowiada

Google Pixel Notepad ma być pierwszym składanym smartfonem w historii marki. Pierwsze informacje na temat modelu pojawiły się już w 2019 roku, jednak nie poznaliśmy żadnych szczegółów. W ostatnim czasie pojawiły się jednak nowe przecieki, które sugerowałyby potencjalną cenę składanego smartfona amerykańskiej marki. Teraz dowiedzieliśmy się o tym, kiedy gigant planuje premierę swojego nowego urządzenia. 

google pixel notepad pixel 6
Składany Google Pixel Notepad zadebiutuje w tym roku

Google Pixel Notepad będzie dużo tańszy od konkurencji. Kiedy debiut?

Plotki na temat ceny składanego smartfona Google Pixel Notepad ucieszą osoby, które czekają na jego premierę. Serwis 9to5Google podał, że producent prawdopodobnie wyceni swój smartfona na 1400 dolarów, co w przeliczeniu na złotówki wyniosłoby lekko ponad 5500 tysiąca złotych. Gdyby tak rzeczywiście się stało, składany smartfon giganta z Mountain View byłby tańszy od Samsunga Galaxy Z Fold 3 o prawie 400 USD! 

Cena jest bardzo zachęcająca, zwłaszcza że ma być o kilkaset złotych mniejsza niż u konkurencji. Kiedy więc Google Pixel Notepad pojawiłby się na rynku. Ross Young, znany leaker podał, że wszystko uzależnione jest od dostaw wyświetlaczy do nowego urządzenia. Producent na rozpocząć produkcję ekranów w trzecim kwartale 2022 roku, a sam smartfon do sprzedaży ma trafić w czwartym kwartale tego roku. Young podał, że wykorzystany w nim zostanie wyświetlacz OLED LTPO o odświeżaniu 120 Hz. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie podał informacji, o jakim wyświetlaczu mowa – wewnętrznym, czy zewnętrznym. 

Źródło: Twitter

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.