Zostało Ci pół miesiąca. Później komunikator przestanie działać

Zostało Ci pół miesiąca. Później komunikator przestanie działać

Oczywiście, chodzi o WhatsApp, popularny komunikator, który jeszcze w lutym miał wprowadzić nowy regulamin. Pod naciskiem użytkowników termin ten został przełożony na 15 maja. Jeśli do tego czasu nie zaakceptujesz zmian, możliwość korzystania z WhatsApp’a zostanie zablokowana.

Swoją drogą, zapewne większość osób, które się boją o swoje dane korzysta z Facebooka (właściciela komunikatora). Nie chcę nawet myśleć ile tam „śladów” zostawiamy i jakoś nikomu to nie przeszkadza. Może się oczywiście mylić. W takim przypadku sugeruję zmianę np. na Signal.

Popularny komunikator przestanie działać, jeśli nie zaakceptujesz regulaminu

O co tak naprawdę chodzi? O to, że WhatsApp ma przekazywać dane, które gromadzi właścicielowi aplikacji, czyli Facebookowi. Warto zaznaczyć, że nowa polityka prywatności ma dotyczyć wyłącznie kont firmowych. Mało tego, zagłębiając się w nowy regulamin możemy zauważyć, że chodzi o takie konta, które korzystają z usług w chmurze, a także ze Sklepu Facebooka. Chodzi głównie o statystyki i dane analityczne, co z kolei pozwoli na dostosowanie w aplikacji wyświetlanych reklam – według preferencji użytkownika.

Skoro tak, to dlaczego prywatni użytkownicy również mają zaakceptować regulamin? Tego nie wiem. WhatsApp sugeruje, że nie ma się czego bać, ponieważ wiadomości są nadal szyfrowane w formie end-to-end. To z kolei podobno się nie zmieni – nawet po wprowadzeniu nowego regulaminu.

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii nowe technologie.

Alternatywa dla WhatsApp

Powoli zaczyna się pojawiać nowa „fala” powiadomień, które proszą o akceptację regulaminu. Warto zauważyć, że jeśli tego nie zrobimy, możliwość zarówno pisania, jak i odczytywania wiadomości w aplikacji zostanie nam zablokowana. Jaki komunikator wybrać, jeśli nie mamy zaufania do WhastApp? Wydaje mi się, że jedyną opcją jest wybór aplikacji Signal. Komunikator przechowuje tylko nasz numer telefonu, który i tak nie może być wykorzystany bez naszej wiedzy.

Ostatecznie zaakceptujecie nowy regulamin wygenerowany przez WhatsApp czy przejdziecie na inny komunikator?

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
soczewki kontaktowe ACUVUE OASYS
Nowe soczewki kontaktowe ACUVUE OASYS