5 stadionów, które trzeba odwiedzić choć raz w życiu

Stadion Energa Gdańsk, Polska

Wcale nie musisz wyjeżdżać na koniec świata, żeby mieć okazję doświadczyć sportowych emocji w najwyższej klasy otoczeniu! Warto pamiętać o lokalnych perełkach architektonicznych, takich jak gdański Stadion Energa. Stworzony na mistrzostwa Europy w 2012 roku, pomysłowością projektu stadion zyskał uznanie nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Jego fasada pokryta płytkami z poliwęglanu w odcieniach złota symbolizuje popularny nad Bałtykiem bursztyn, uznawany za jeden z najbardziej charakterystycznych skarbów regionu.

5 stadionów, które trzeba odwiedzić choć raz w życiu

Chcesz, aby Twoja droga do Gdańska była szybka i wygodna? Już dziś sprawdź ceny połączeń lotniczych – ceny biletów w dwie strony zaczynają się od 273 złotych.

 

Pływalnia Olimpijska w Pekinie, Chiny

Arena stworzona z myślą o Olimpiadzie w Pekinie, całą swoją architekturą odzwierciedla dyscypliny, w których zmagali się sportowcy podczas rozgrywek w 2008 roku. Pływalnia znana również jako Kostka Wody lub po prostu [H2O], to podświetlany na błękitno prostopadłościan, którego ściany zbudowano z transparentnego polimeru tworząc wzór imitujący pęcherzyki wodne. Naprawdę warto zobaczyć budowlę na własne oczy, szczególnie wiedząc, że tuż obok znajduje się jeszcze Stadion Narodowy w Pekinie (kolejne miejsce do dodania na listę do odwiedzenia!)

5 stadionów, które trzeba odwiedzić choć raz w życiu

Już dziś znajdź najtańsze połączenie do Pekinu – ceny lotów w październiku zaczynają się już od 1875 złotych.

 

Ericsson Globe Arena, Sztokholm, Szwecja

Arena o nieczęsto spotykanym w architekturze kolistym kształcie to nie tylko miejsce spotkań światowej klasy sportowców: łyżwiarzy, hokeistów czy tenisistów. Ericsson Globe jest również częścią tzw. Szwedzkiego Układu Słonecznego, czyli największego na świecie modelu układu słonecznego, w którym arena reprezentuje Słońce. Budynek jest również największą na świecie budowlą w kształcie półkuli – z charakterystycznym oświetleniem, dodaje naprawdę pozaziemskiego klimatu panoramie miasta.

5 stadionów, które trzeba odwiedzić choć raz w życiu

Odwiedzając Sztokholm zatrzymaj się w jednym z wysoko ocenianych hoteli w centrum miasta jak 4-gwiazdkowy Elite Hotel Marina Tower.

 

Stadion Hasteinsvollur, Vestmannaeyjar, Islandia

Niewielki stadion w miejscowości Vestmannaeyjar to bardziej miejskie boisko do gry w piłkę niż stadion z prawdziwego zdarzenia. Jednak nie o zaawansowaną infrastrukturę tu chodzi, a o zapierającą dech w piersiach przyrodę dookoła: stadion znajduje się u podnóża wulkanu, a mecze rozgrywane są na tle surowych czerwonawych skalnych ścian. Czy jakieś inne otoczenie mogłoby lepiej odzwierciedlić sportowego ducha Islandii?

5 stadionów, które trzeba odwiedzić choć raz w życiu

Zarezerwuj loty i odkryj piękne wyspy Islandii, szczególnie, że ceny połączeń zaczynają się już od 1117 złotych.

 

Stadion Narodowy w Kaohsiungu, Tajwan

Stadion narodowy Tajwanu to kolejny świetny przykład realizacji architektonicznej symbolizującej ducha regionu. Zaprojektowany w kształt wijącego się smoka stadion to nie tylko wizytówka miasta, ale i inspiracja dla twórców tego typu obiektów. Dach stadionu stworzony został bowiem z paneli słonecznych, które tworzą wystarczająco dużo energii elektrycznej, aby zapewnić prąd wymagany do funkcjonowania całego obiektu. Jednym zdaniem – jest pięknie i ekologicznie.

5 stadionów, które trzeba odwiedzić choć raz w życiu

Doładuj baterie w jednym z luksusowych hoteli w mieście: sprawdź miejsca w 5-gwiazdkowym Grand Hi Lai Hotel.

 

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Dariusz Szpakowski odebrał nagrodę z rąk Ronaldo!

Dariusz Szpakowski to legendarny komentator sportowy, który czarował swoim...

Znamy cennik Hondy Civic Type-R 2023. Mnie nie zaskoczyła

Pojawił się długo wyczekiwany przez wiele osób, w tym...

MOL zastępuje LOTOS. Korzystasz z Navigator? Co z punktami?

A więc stało się. Oficjalnie w Polsce MOL zastępuje...

MŚ 2022 Katar. Holandia w ćwierćfinale po wygranej 3:1 z USA

Poznaliśmy pierwszą reprezentację, która dotarła do ćwierćfinału MŚ 2022...

Awans reprezentacji Polski w rankingu FIFA!

Awans reprezentacji Polski w najnowszym wirtualnym rankingu FIFA. Dzięki...


Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!