stadiony świata

5 stadionów, które trzeba odwiedzić choć raz w życiu

Stadion Energa Gdańsk, Polska

Wcale nie musisz wyjeżdżać na koniec świata, żeby mieć okazję doświadczyć sportowych emocji w najwyższej klasy otoczeniu! Warto pamiętać o lokalnych perełkach architektonicznych, takich jak gdański Stadion Energa. Stworzony na mistrzostwa Europy w 2012 roku, pomysłowością projektu stadion zyskał uznanie nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Jego fasada pokryta płytkami z poliwęglanu w odcieniach złota symbolizuje popularny nad Bałtykiem bursztyn, uznawany za jeden z najbardziej charakterystycznych skarbów regionu.

Chcesz, aby Twoja droga do Gdańska była szybka i wygodna? Już dziś sprawdź ceny połączeń lotniczych – ceny biletów w dwie strony zaczynają się od 273 złotych.

 

Pływalnia Olimpijska w Pekinie, Chiny

Arena stworzona z myślą o Olimpiadzie w Pekinie, całą swoją architekturą odzwierciedla dyscypliny, w których zmagali się sportowcy podczas rozgrywek w 2008 roku. Pływalnia znana również jako Kostka Wody lub po prostu [H2O], to podświetlany na błękitno prostopadłościan, którego ściany zbudowano z transparentnego polimeru tworząc wzór imitujący pęcherzyki wodne. Naprawdę warto zobaczyć budowlę na własne oczy, szczególnie wiedząc, że tuż obok znajduje się jeszcze Stadion Narodowy w Pekinie (kolejne miejsce do dodania na listę do odwiedzenia!)

Już dziś znajdź najtańsze połączenie do Pekinu – ceny lotów w październiku zaczynają się już od 1875 złotych.

 

Ericsson Globe Arena, Sztokholm, Szwecja

Arena o nieczęsto spotykanym w architekturze kolistym kształcie to nie tylko miejsce spotkań światowej klasy sportowców: łyżwiarzy, hokeistów czy tenisistów. Ericsson Globe jest również częścią tzw. Szwedzkiego Układu Słonecznego, czyli największego na świecie modelu układu słonecznego, w którym arena reprezentuje Słońce. Budynek jest również największą na świecie budowlą w kształcie półkuli – z charakterystycznym oświetleniem, dodaje naprawdę pozaziemskiego klimatu panoramie miasta.

Odwiedzając Sztokholm zatrzymaj się w jednym z wysoko ocenianych hoteli w centrum miasta jak 4-gwiazdkowy Elite Hotel Marina Tower.

 

Stadion Hasteinsvollur, Vestmannaeyjar, Islandia

Niewielki stadion w miejscowości Vestmannaeyjar to bardziej miejskie boisko do gry w piłkę niż stadion z prawdziwego zdarzenia. Jednak nie o zaawansowaną infrastrukturę tu chodzi, a o zapierającą dech w piersiach przyrodę dookoła: stadion znajduje się u podnóża wulkanu, a mecze rozgrywane są na tle surowych czerwonawych skalnych ścian. Czy jakieś inne otoczenie mogłoby lepiej odzwierciedlić sportowego ducha Islandii?

Zarezerwuj loty i odkryj piękne wyspy Islandii, szczególnie, że ceny połączeń zaczynają się już od 1117 złotych.

 

Stadion Narodowy w Kaohsiungu, Tajwan

Stadion narodowy Tajwanu to kolejny świetny przykład realizacji architektonicznej symbolizującej ducha regionu. Zaprojektowany w kształt wijącego się smoka stadion to nie tylko wizytówka miasta, ale i inspiracja dla twórców tego typu obiektów. Dach stadionu stworzony został bowiem z paneli słonecznych, które tworzą wystarczająco dużo energii elektrycznej, aby zapewnić prąd wymagany do funkcjonowania całego obiektu. Jednym zdaniem – jest pięknie i ekologicznie.

Doładuj baterie w jednym z luksusowych hoteli w mieście: sprawdź miejsca w 5-gwiazdkowym Grand Hi Lai Hotel.