TikTok – tysiące kont zostanie usunięte!

TikTok to popularny na całym świecie portal społecznościowy. Głównie kojarzony ze świetną zabawą, ma drugą, mroczną twarz. Niektórzy znaleźli lukę w systemie do publikowania treści nieodpowiednich.  

TikTok – treści nieodpowiednie 

Systemy zabezpieczeń działały bez zarzutu, filtrując treści nieodpowiednie, co powodowało blokady kont. Niestety, zwyrodnialcy poszli o krok dalej. Możliwość zamieszczania krótkich filmów na profilowym avatarze to “furtka” do rozprzestrzeniania pornografii lub filmów ukazujących szczególne okrucieństwo. A to przecież nie o to chodziło autorom aplikacji. TikTok powstał z zamysłem nieinwazyjnej rozrywki. Pamiętajmy, że wśród użytkowników znajdują się dzieci, dla których nieodpowiednie treści mogą mieć zły wpływ na rozwój i światopogląd.

Zakazany hashtag 

Kolejną z luk w systemie bezpieczeństwa i filtrowania treści nieodpowiednich jest hasztag: #dontsearchthisup. Profile, które chcą rozpowszechniać “banowane” treści w opisach, lub w avatarze używają powyższego hashtagu aby przyciągnąć zainteresowanych.  

TikTok stosuje algorytm, który ma za zadanie dopasować treści oraz proponować profile o interesującej dla nas tematyce. Te, które naginają politykę portalu mogą pojawiać się losowo. Najwięcej blokowanych kont jest prowadzonych w języku angielskim lub hiszpańskim. 

Eksperci twierdzą, że trend jest wyjątkowy i podkreśla nieznaną lukę w TikToku

TikTok ma raczej pozytywną reputację, jeśli chodzi o zaufanie i bezpieczeństwo, więc nie winiłbym ich za to, że nie mają polityki moderacji i narzędzi do toksycznego zjawiska, o którym nie byli świadomi„, powiedział Roi Carthy z firmy l1ght zajmującej się moderowaniem mediów społecznościowych. 

Oczywiście TikTok pracuje nad zatrzymaniem tego trendu ale dla użytkowników – jak zawsze – czujność jest kluczem. Fani  powinni być świadomi zagrożeń na platformie, a rodzice powinni starać się dowiedzieć, jakie nowe aplikacje są wykorzystywane przez ich dzieci. Ważna jest dokładna analiza aby szybko zablokować treści, na którą najmłodsi są narażeni.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama