126
Views

Spotify to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych serwisów streamowania muzyki. Korzysta z niego miliony osób na całym świecie. Niestety, okazuje się, że w planach jest podniesienie abonamentu. Czy korzystanie z usługi dalej będzie opłacalne?

Ze Spotify korzystają miliony. Nic dziwnego

Nie będzie chyba zaskoczenia jeśli napiszę, że Spotify to obecnie najpopularniejszą aplikacja do stremowania muzyki. Usługa oferuje setki milionów utworów, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Czy jest to najlepsza aplikacja tego typu? To już zależy od preferencji. Sama aplikacja jest bardzo intuicyjna, a system dobierania podobnych utworów po skończeniu się wybranej przez nas piosenki działa bardzo dobrze.

Po piętach Spotify depcze Apple Music, które również oferuje bogatą bazę utworów. Z tej usługi korzystają raczej osoby posiadające urządzenia amerykańskiego producenta, jednak nie jest to reguła. Na rynku znajdziemy również Tidal, jednak mocno przegrywa on z Apple Music i Spotify pod względem biblioteki. Tidal posiada jednak jakość Hi-Fi, która nie jest jeszcze dostępna u konkurencji.

Abonament pójdzie w górę – o ile?

Jedną z największych zalet Spotify był abonament, który nie był drogi. Niestety, firma podała informację, która potwierdziła podwyżki cen usługi. Nowe ceny na pewno będą obowiązywać na terenie Stanów Zjednoczonych oraz państw europejskich.

Podniesienie cen najpierw odczują użytkownicy z USA, bo zmiana będzie obowiązywać już od 30 kwietnia. Zmiany będą dotyczyć jedynie planu rodzinnego. Spotify dla sześciu kont podrożeje o dolara, z 14,99 do 15,99 USD. Pozostałe plany, czyli Premium, Duo i Student nie dostaną nowych cen. Z kolei wszystkie plany w Wielkiej Brytanii podrożeją o jednego funta, z wyjątkiem planu Family, którego cena wzrośnie o 2 GBP.

Ceny usługi streamingowej wzrosną również w Polsce, na razie nie wiem jednak od kiedy będą one obowiązywać. Podwyżka też nie jest znana, jednak sugeruje się, że wszystkie plany podrożeją o około 5 złotych miesięcznie. Obecnie prezentują się one następująco:

Spotify abonament
Ceny abonamentu miesięcznego usług streamingowej wkrótce ulegną zmianie.

AKUTALIZACJA

Właśnie dostaliśmy informację z biura prasowego Spotify, że podwyżki cen abonamentu nie będą obejmowały polskich użytkowników.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.