Acer Nitro El491CR P monitor dla graczy
Acer Nitro El491CR P monitor dla graczy

Acer Nitro El491CR P, czyli 49-calowy monitor dla graczy

49-cali w ultrapanoramicznym monitorze Acer. To jest coś!

Nowa seria ultrapanoramicznych monitorów o proporcji ekranu 32:9 została zaprojektowana z myślą o graczach. Acer Nitro El491CR P to 49-calowy wyświetlacz DisplayHDR 400 z technologią AMD Radeon FreeSync. Oferuje obraz w jakości 3840 x 1080 DFHD i częstotliwość odświeżania 144 Hz. Monitor wyposażony jest w zakrzywioną matrycę o promieniu krzywizny 1800R, dzięki czemu każdy róg ekranu znajduje się w tej samej odległości od oczu użytkownika.

Acer Nitro El491CR P jest taki duży, że ciężko go będzie zmieścić na niejednym biurku
Acer Nitro El491CR P jest taki duży, że ciężko go będzie zmieścić na niejednym biurku

 

Acer Nitro El491CR P z technologią BlueLightShield

Co to takiego? BlueLightShield eliminuje zjawisko migotania obrazu, dzięki czemu oczy nie męczą się podczas długich sesji przy ekranie. Funkcja BPB umożliwia podzielenie ekranu na pół, gdzie każda połówka działa osobno. To oznacza, że na jednym monitorze można wyświetlać obrazy z dwóch niezależnych źródeł. Jeden po lewej, drugi po prawej jego stronie. Nitro El491CR P to rozwiązanie, które z pewnością docenią na przykład programiści. Fabrycznie zainstalowane oprogramowanie Acer Display Widget daje użytkownikowi możliwość dzielenia ekranu wedle własnych preferencji.

Acer Nitro El491CR P to fajny monitor. Taki nie za mały...
Acer Nitro El491CR P to fajny monitor. Taki nie za mały…

 

HDR? Proszę bardzo!

Radeon FreeSync 2 gwarantuje płynność rozgrywki. Każdy monitor obsługujący tę technologię musi spełniać wysokie wymagania, jeśli chodzi o parametry zastosowanych podzespołów i możliwości techniczne. Mowa tu o wysokiej częstotliwości odświeżania, niskim poziomie latencji, dwukrotnie wyższej wartości przestrzeni kolorów sRGB itd. W przypadku Nitro EI491CR P jest to standardem. Mało tego, przekłada się na jeszcze lepszą jasność oraz kontrast wyświetlanego obrazu. Warto dodać, że wyświetlacz zastosowany w tym monitorze spełnia wymagania standardu VESA DisplayHDR 400.

 

Nitro El491CR P – cena i dostępność w Polsce

Monitor Nitro EI491CR będzie dostępny w Polsce od lipca w cenie 3799 zł.