117
Views

Marka Suzuki kojarzona jest przede wszystkim dzięki świetnym motocyklom, mocnym silnikom do motorówek oraz oczywiście za sprawą samochodów. Tym razem popularne przedsiębiorstwo poinformowało, że od października pojawią się nowe skutery w ofercie. Mowa o Address 125 oraz Avenis 125.

Z racji tego, że pojemność silnika wynosi 124 cm3 możliwe jest poruszanie się nowymi skuterami bez konieczności posiadania prawa jazdy kategorii A. Wystarczy kategoria B, której jesteście posiadaczami od trzech lat. Tak przynajmniej mówi prawo – jeśli coś przekręciłem, poprawcie mnie. Wróćmy jednak do skuterów, które pojawią się na polskim rynku w październiku bieżącego roku. Warto zauważyć, że tak naprawdę na rynkach globalnych nie jest to nowość, bowiem w Indiach Address 125 miał swoją premierę w 2007 roku. Japońska marka sprzedała już ponad cztery miliony sztuk tego skutera!

Address 125 i Avensis 125 – nowe skutery w ofercie Suzuki

Oba modele będą wykorzystywać 4-suwowy, jednocylindrowy, chłodzony powietrzem silnik SOHC. Pojemność wynosić będzie 124 cm3, natomiast moc maksymalna to 8,7 KM przy 6750 obrotów na minutę. Podobno według Suzuki, Address 125 potrafi przejechać aż 52,6 kilometra na jednym litrze paliwa. To za sprawą technologii Suzuki Eco Performance-SEP. Kto wie, może będziemy mieli okazję przyjrzeć się bliżej. Jeśli więc połączymy osiągi z 5-litrowym zbiornikiem paliwa, z prostej kalkulacji wynika, że na pełnym baku przejedziemy około 260 kilometrów.

Address 125 został wyposażony w reflektor LED z pionowymi światłami pozycyjnymi (także LED). Mamy do dyspozycji analogowy prędkościomierz z cyfrowym wyświetlaczem. Skuter Suzuki oferuje możliwość jazdy z pasażerem za sprawą długiej kanapy. Plusem jest schowek pod siedzeniem wyposażony w podwójne haczyki, a także schodem w lewej części osłony i gniazdo USB.

Address 125 i Avensis 125 - nowe skutery w ofercie Suzuki
Address 125 i Avensis 125 - nowe skutery w ofercie Suzuki

Drugim modelem, który trafi na polski rynek w październiku jest skuter Avenis 125. Miał on swoją premierę w lutym bieżącego roku w Indiach. Jest to nieco bardziej sportowy (pod kątem wizualnym) model, który posiada taki sam silnik – 124 cm3, w pełni cyfrowy zestaw wskaźników oraz dodatkowe schowki z przodu. Ceny skuterów nie są jeszcze znane. Szczegóły mogą pojawić się na stronie producenta.

Address 125 i Avensis 125 - nowe skutery w ofercie Suzuki
Address 125 i Avensis 125 - nowe skutery w ofercie Suzuki

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii motoryzacja.

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.