Aktualizacja macOS Big Sur 11.2.2 dla komputerów Apple

Marka Apple zaliczyła dość poważną wpadkę. Komputery typu MacBook z procesorem M1 posiadały usterkę, która bardzo poważnie mogła uszkodzić płytę główną. Na całe szczęście pojawiła się stosowna aktualizacja macOS Big Sur 11.2.2, która naprawia błąd. Koniecznie ją zainstaluj.

Wpadka Apple związana z uszkodzeniem komputerów Mac z układami M1

Apple nie jest producentem, który nie wystrzega się błędów. Wszyscy pamiętamy przecież sprawę z wyginającym się iPadami, notorycznie psującą się klawiaturą w MacBookach czy odchodzącymi warstwami ekranu właśnie w laptopach giganta z Cupertino. Jak widać, nawet najwięksi się potykają. Co tym razem poszło nie tak?

Okazuje się, że komputery Apple MacBook w wersji Pro oraz Air wyposażone w nowatorskie układy M1 posiadały usterkę, która mogła być tragiczna w skutkach. Przykładem może być redaktor portalu SpidersWeb.pl, który spalił podczas testów MacBooka Pro z M1. Wielu użytkowników zgłaszało problemy, które powodowane były przez akcesoria podłączane przez port USB-C. Szeroko dostępne akcesoria wspierające interfejs USB typu C mogły powodować trwałe uszkodzenia płyty głównej. Tyczyło się to głównie urządzeń z układem M1. Wydawało się, że przez długi czas Apple ignorowało głosy swoich klientów. Jednakże wczoraj wieczorem (25.02) w ręce użytkowników trafiła aktualizacja, która miała rozwiązać problem.

Reklama

Aktualizacja macOS Big Sur 11.2.2 już dostępna do pobrania

Najnowsza aktualizacja została udostępniona użytkownikom wczoraj wieczorem. W spisie zmian, które obejmuje aktualizacja możemy odnaleźć między innymi informację: „Uaktualnienie macOS Big Sur 11.2.2 chroni MacBooki Pro (z 2019 roku i nowsze) oraz MacBooki Air (z 2020 roku i nowsze) przed uszkodzeniami w wyniku użycia niekompatybilnych koncentratorów i stacji dokujących z zasilanymi gniazdami USB‑C.”. Jak więc widać najnowsza aktualizacja nie przynosi żadnych nowości systemowych. Jest to bardziej łatka, której zadaniem jest eliminacja bardzo poważnego błędu.

Aktualizacja macOS Big Sur 11.2.2
Aktualizacja macOS Big Sur 11.2.2 eliminuje poważną usterkę, która mogła prowadzić do trwałego uszkodzenia płyty głównej.

Jak możemy zobaczyć problem miał podłoże software’owe, które udało się rozwiązać. Trudno jednak stwierdzić gdzie tak naprawdę leżał problem. Zastanawiający jest też fakt, co Apple rozumie przez urządzenia niekompatybilne? Jak zawsze w przypadku amerykańskiej marki może chodzić o akcesoria, które nie są sygnowane logiem nadgryzionego jabłka.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama