AliorBank. Fałszywa strona banku krąży po sieci! Uważajcie!

W sieci pojawiły się niepokojące informacje, które skierowane są przede wszystkim do klientów banku AliorBank. Jak się okazuje, w sieci znajduje się fałszywa strona banku, która ma na celu wyłudzenie od użytkowników szczegółowych danych logowania. Uważajcie na nią!

Fałszywa strona AliorBank w sieci

Jak podaje Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego, w sieci pojawiła się kolejna strona, która ma wyłudzić od użytkowników poufne dane. Tym razem padło na AliorBank, którego to użytkowników bankowości elektronicznych cyberprzestępcy wzięli sobie na kolejne ofiary. Logując się do swojego konta w banku, uważnie sprawdźcie czy adres strony jest prawidłowy. W taki sposób można nadziać się na oszustwo, które może być tragiczne w skutkach!

AliorBank
Adres fałszywej strony przygotowanej przez cyberprzestępców.

Przeczytaj także: Nowa forma oszustw na OLX! Uważajcie podczas zakupów!

Reklama

Oczywiście celem hakerów jest przechwycenie poufnych danych użytkowników strony internetowej AliorBank. To pozwoliłby im na przejęcie środków osób, które niestety zalogowałyby się na fałszywej stronie. Strona przygotowana przez cyberprzestępców jest praktycznie lustrzanym odbiciem prawdziwej strony banku. Niemniej jednak fałszywa strona posiada zmienioną infolinię do banku oraz adres do kontaktu mailowego. Różni się także adres fałszywej strony AliorBank który prezentuje się następująco – hxxps://aliorgroup[.]org.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama