Site icon MenWorld.pl

AMD 4800S Desktop Kit – czyli zestaw niczym konsola dla PC.

Jak większość z Was wie, najnowszy Xbox oraz PlayStation bazują na podzespołach od AMD, które równie dobrze mogłyby się znaleźć w domowym PC. Desktopowy zestaw będący tym, co znajdziemy w konsolach nowej generacji został już ujawniony, a teraz przyszedł czas na AMD 4800S, który to ma być jeszcze mocniejszy! Co konkretnie kryje się za takim zestawem?

Wpadka AMD czy celowe działanie?

Wczoraj swoją prezentację miała nowa wersja technologii upscallingu od AMD, konkretniej FSR 2.0. “Czerwoni” na swoim blogu, gdzie zamieścili informację o całości, zostawili również w stopce pewną informację.

AMD 4800S Desktop Kit - czyli zestaw niczym konsola dla PC.

Jak widać, jest wzmianka o obsłudze SAM dla AMD 4800S Desktop Kit oraz dla późniejszych wersji.

AMD 4800S – różnice względem 4700S

Poprzednia wersja takiego zestawu, czyli AMD 4700S Desktop Kit prezentowała się następująco:

AMD 4800S
Rzeczony AMD 4800S Desktop Kit (źródło – Videocardz)

Co zmienia się zatem w AMD 4800S? Aktualnie wiadomo, iż bez problemu zamontujemy chłodzenia dedykowane pod AM4. Z pomniejszych zmian także warty uwagi jest rozmiar, który z Mini-ITX skoczył do Micro-ATX.

Najważniejsze są jednak zmiany, które mają bezpośredni wpływ na wydajność. Możemy spodziewać się obsługi najnowszych kart graficznych od AMD z rodziny RX 6000, m.in. dzięki PCIe 4.0, które jest znacznie nowocześniejszym rozwiązaniem, niż to z AMD 4700S. Oprócz tego mamy dwa sloty M.2 – jeden na szybkie dyski SSD NVMe, drugi na karty sieciowe.

AMD 4800S Desktop Kit jeszcze w tym kwartale!

Wg. najnowszych przecieków, omawiany zestaw powinien ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym kwartale. Krótko mówiąc – w przeciągu najbliższych 2-tygodni.

Czy kogoś zainteresuje? Trudno powiedzieć, osobiście mógłbym zdecydować się na takie rozwiązanie, o ile byłoby przystępnie wycenione oraz posiadałbym odpowiednie GPU. Dajcie znać co Wy o tym sądzicie!

Źródło – Videocardz, AMD

Exit mobile version