AMD zaczyna prace nad chipami dla PlayStation 6 i nowego Xboxa

Dostępność konsol nowej generacji jest bardzo ograniczona, zwłaszcza jeśli mówimy o PlayStation 5. Kryzys z łańcuchem dostaw i na rynku półprzewodników mocno odbija się na rynku elektroniki. Jeśli jednak nie zdążyliście kupić PS5 lub Xbox Series X/S, to nic straconego, bo AMD rozpoczyna już prace nad chipem, który zostanie wykorzystany w PlayStation 6 i nowym Xboxie.

Nowa generacja konsol dopiero zadebiutowała, a już trwają prace nad kolejną

Kupić PlayStation 5 jest naprawdę trudno. Dostępność Xboxa jest lepsza, jednak nie taka, jak w przypadku starej generacji konsol. Wpływ na to ma kryzys na rynku półprzewodników, których po prostu brakuje oraz problem z łańcuchem dostaw. Pomimo tego, że nowe konsole mają nieco ponad rok, to producenci technologiczni myślą już o kolejnej generacji. AMD rozpoczyna prace nad chipem, który trafi do PS6 i nowego Xboxa.

Przeczytaj także: Sony WH-1000XM5 to nowe słuchawki japońskiego producenta ze świetną technologią redukcji szumów

Nowa generacja konsol od Microsoftu i Sony zadebiutowała pod koniec 2020 roku, a konkretnie w listopadzie. Mogłoby się wydawać, że w najbliższej przyszłości nie usłyszymy o kolejnej odsłonie tych urządzeń. PlayStation 6 i nowy Xbox to przecież odległa przyszłość. Niemniej jednak prace nad chipami, które będą wykorzystane w tych konsolach, już się rozpoczęły. AMD poszukuje inżyniera do spraw weryfikacji SoC.

AMD rozpoczyna pracę nad układami do PlayStation 6 i nowego Xboxa

W firmie pojawił się nowy etat na stanowisko, które jest bezpośrednio związane z PS6 i nowym Xboxem. Mowa tutaj o stanowisku inżyniera do spraw weryfikacji SoC. Osoba, która zostanie zatrudniona na tę funkcję, będzie odpowiedzialna za sprawdzanie produktu w czasie projektowania, produkcji i przed oficjalnym wydaniem. Ma to na celu wydanie w pełni funkcjonalnego produktu, pozbawionego wszelkich wad. Pracownik ten dołączy do zespołu, który odpowiedzialny jest za tworzenie układu dla konsol przyszłej generacji od Sony i Microsoftu.

amd playstation 6
AMD zaczyna prace nad chipami dla PlayStation 6 i nowego Xboxa

Oczywiście osoba, która zgłosi się na to stanowisko, musi mieć odpowiednie kwalifikacje. Oprócz wspomnianych wyżej obowiązków będzie musiała komunikować się również z wewnętrznymi i zewnętrznymi zespołami programistów ds. weryfikacji oraz komunikować się z dostawcami narzędzi.

Ktoś chętny?

Źródło: AMD

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Melvin Manhoef, legenda K1, kończy sportową karierę

Były przeciwnik Mameda Khalidova, Melvin Manhoef zakończył sportową karierę!...

Smartfon LG Rollable podbiłby rynek, gdyby został wydany..

Gdyby ten smartfon został wydany, nikt nie spojrzałby na...

Walka w budce telefonicznej podczas PRIME Show MMA 3

PRIME Show MMA 3 zachwyca pomysłowością. Walka w budce...

Test Motorola Edge 30 Pro. Topowy smartfon z Androidem

Oto test Motorola Edge 30 Pro. Tanio już było....
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj