152
Views

Japoński producent oficjalnie przedstawił nowe słuchawki Sony WH-1000XM5, które są kolejnym przedstawicielem nausznych, bezprzewodowych modeli marki. Model ten korzysta z zaawansowanej technologii redukcji szumów.

Sony WH-1000XM5 oficjalnie na rynku. Będzie hit?

Nie każdy jest fanem tzw. pchełek, czyli bezprzewodowych słuchawek dousznych, dlatego też Sony zdecydowało się na wypuszczenie kolejnych słuchawek nausznych, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających słuchaczy. Sony WH-1000XM5 zostały oficjalnie zaprezentowane i według zapewnień producenta, mają zapewnić użytkownikom nowe, intensywne wrażenia podczas słuchania muzyki oraz eliminowanie wszystkiego, co mogłoby zaburzyć ten proces.

Przeczytaj także: Nowe słuchawki Apple zadebiutują w jeszcze w tym roku! Co wiemy o AirPods Pro 2 i AirPods Max?

Największą zaletą słuchawek Sony WH-1000XM5 będzie najbardziej zaawansowany system redukcji hałasu, jaki dotąd wykorzystał japoński producent w swoich słuchawkach. Na pokładzie modelu znajdziemy dwa procesory, które odpowiedzialne są za kontrolowanie pracy ośmiu mikrofonów. Redukują one hałas w paśmie średnich i wysokich częstotliwości. Co więcej, znajdziemy tutaj technologię Auto NC Optimizer zajmującą się automatyczną redukcją hałasu w zależności od otoczenia.

Jak informuje producent, słuchawki Sony WH-1000XM5 wyposażono w wydajny akumulator, który pozwoli na 30 godzin pracy! Model korzysta z technologii USB Power Delivery, przez które 3-minutowe ładowanie słuchawek, pozwoli na maksymalnie 3 godziny pracy!

Najnowsze technologie gwarantujące najwyższą jakość dźwięku

W słuchawkach Sony WH-1000XM5 wykorzystano specjalnie zaprojektowany przetwornik akustyczny o średnicy 30-milimetrów, który posiada lekką, sztywną kopułkę z kompozytem wykonanym z włókna węglowego. Dzięki temu zyskujemy zwiększoną czułość w paśmie wysokich tonów. Dźwięk brzmi bardzo naturalnie, co zapewnia jak najlepsze doświadczenia muzyczne. Warto również zaznaczyć, że do wysokiej jakości dźwięku przyczynia się także bezołowiowy lut z domieszką złota, które poprawia przewodnictwo oraz zoptymalizowane obwody.

Sony WH-1000XM5
Sony WH-1000XM5 to nowe słuchawki japońskiego producenta ze świetną technologią redukcji szumów

Model Sony WH-1000XM5 oferują dźwięk o wysokiej rozdzielczości, a użytkownik może korzystać z kodeka Sony LDAC zarówno w trybie przewodowym, jak i bezprzewodowym, co nie jest często spotykanym zjawiskiem. Słuchawki mogą pochwalić się certyfikatem 360 Reality Audio. Japoński producent wykorzystał tutaj również system DSEE Extreme, którego zadaniem jest interpolacja muzyki w czasie rzeczywistym z plików cyfrowych, czyli sprawia, że każdy utwór brzmi, tak, jak pierwotnie został nagrany, przywraca brakujące tony wysokie, które zniknęły w procesie kompresji i gwarantuje słyszalność wszystkich szczegółów. Słuchawki mogą pochwalić się certyfikatem 360 Reality Audio.

Słuchawki Sony WH-1000XM5 mają wszystko, aby zapewnić jak najlepszy komfort korzystania

Sony przygotowało aplikację Headphones Connect, która dba o słuch użytkownika. Przy pomocy oprogramowania jesteśmy w stanie porównać dane o ciśnieniu akustycznym pobrane ze słuchawek z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W momencie, kiedy poziom dźwięku jest wysoki, aplikacja wysyła powiadomienie, o tym, że poziom ten może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie.

Sony WH-1000XM5
Sony WH-1000XM5 to nowe słuchawki japońskiego producenta ze świetną technologią redukcji szumów

Japoński producent wykorzystał tutaj także taką technologię jak Adaptive Sound Control. Jest ona odpowiedzialna za automatyczne dostosowywanie ustawień dźwięków otoczenia do sytuacji, w której się znajdujemy, poprzez wykrycie najczęściej odwiedzanych przez nas miejsc. Dla przykładu, jeśli chcemy popracować w zatłoczonej kawiarni, słuchawki zrobią wszystko, abyśmy nie słyszeli dźwięków otoczenia. Na pokładzie znajdziemy także funkcję Google Fast Pair, która pozwala na błyskawiczne połączenie się z urządzeniami pracującymi na systemie Google Android. Funkcja ta pozwoli również na szybkie znalezienie zgubionych słuchawek. Jest tutaj również Swift Pair, która w prosty sposób pozwoli na połączenie słuchawek z urządzeniem pracującym na systemie Windows 10 lub 11.

Sony WH-1000XM5 będą dostępne w dwóch kolorach – czarnym i platynowo-srebrnym. Sprzedaż słuchawek została zaplanowana na końcówkę maja 2022 roku. Cena nie jest jeszcze znana.

Źródło: Sony

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.