Strona główna Nowe technologie Android Auto z nowymi wymaganiami. Sprawdź czy uruchomisz system na swoim smartfonie!

Android Auto z nowymi wymaganiami. Sprawdź czy uruchomisz system na swoim smartfonie!

0

Android Auto to przydatne narzędzie, które daje nam dostęp do multimediów z poziomu ekranu rozrywkowo-informacyjnego w aucie. Jeśli korzystanie z niego na smartfonie poprzez połączenie telefonu przez kabel, wkrótce może się okazać, że nie będzie to możliwe. Google zmieniło wymagania systemowe, które stare smartfony mogą nie być w stanie spełnić.

Google zmienia wymagania swojego systemu samochodowego

System Android Auto jest już jednym z podstawowych wyposażeń, jeśli chodzi o nowe auta. W przypadku starszych modeli korzystanie z tego systemu multimedialnego jest możliwe poprzez podłączenie naszego smartfona do portu USB.

Przeczytaj także: Rowerzyści będą zadowoleni. Mapy Google z nowymi funkcjami

Do tej pory Android Auto działało na większości smartfonów, więc podczas chęci korzystania z systemu, nie było żadnych problemów. Teraz to się zmieni, ponieważ Google postanowiło zwiększyć wymagania systemowe, co oznacza, że nie każdy smartfon będzie w stanie uruchomić oprogramowanie.

Android Auto znika ze starych smartfonów

Problem z Android Auto polega na tym, że Google powoli zastępuje go Trybem Samochodowym w Asystencie Google w smartfonach ze swoim systemem. Zważając na to, że z oprogramowania korzysta miliony kierowców na całym świecie, gigant nie planuje jeszcze całkowicie wyłączyć systemu, jednak zmienia jego wymagania, przez co nie każdy będzie mógł z niego korzystać.

Zmiany dotkną użytkowników, którzy posiadają starsze smartfony. Do tej pory do uruchomienia Android Auto na smartfonie potrzeba było systemu Android 6.0. Teraz wymóg ten został zmieniony i absolutnym minimum jest Android 8.0. W trybie bezprzewodowym nie wprowadzono zmian. Czy oprogramowanie na starszych smartfonach zostanie całkowicie wyłączone? Tego nie wiemy, jednak musicie przyszykować się, że nie wszystko będzie działać tak, jak kiedyś.

Źródło: Auto Evolution

Exit mobile version