Rowerzyści już niebawem będą mogli skorzystać z nowej funkcji, jaką będą oferować Mapy Google. Mowa o wytyczaniu tras właśnie dla posiadaczy jednośladów. To jednak nie koniec zmian, jakie wprowadzone zostaną do aplikacji.

Żadna mi to nowość, można stwierdzić. Fakt, już dziś możemy wyznaczać trasy ustawiając opcję jazdy rowerem. Otrzymamy jednak o wiele więcej informacji o trasie, którą będziemy pokonywać. Mowa o wskazówkach takich jak natężenie ruchu czy schody, które przecież dla rowerzystów mogą być sporym utrudnieniem. Pojawią się również informacje na temat nawierzchni, jaką przyjdzie nam pokonać. Oprócz tego rowerzyści dowiedzą się więcej na temat wzniesień, które również mogą utrudnić podróżowanie jednośladem.

Rowerzyści - Kross EVADO 9.0 - test roweru turystycznego
Rowerzyści będą zadowoleni. Mapy Google z nowymi funkcjami

Rowerzyści dostaną nowe funkcje. To jednak nie koniec zmian

Mapy Google pomogą nam również w odnalezieniu znajomych. Ale nie nowych, ale naszych obecnych przyjaciół, bowiem jedna z nowości umożliwi nam uzyskanie informacji na temat tego, jak daleko jesteśmy od naszego kolegi, a także w którym miejscu się on znajduje. Oczywiście, nie będziemy mogli śledzić przyjaciół bez ich wiedzy. Ci będą musieli udostępnić nam takowe informacje, dlatego muszę zasmucić stalkerów – nie będziecie obserwowali kogoś, kto sobie tego nie życzy.

Nowości pojawią się już za jakiś czas w aplikacji.