167
Views

Piękne sobotnie popołudnie zafundował kibicom Andrzej Stękała. Reprezentant AZS Zakopane dwoma fenomenalnymi skokami wskoczył na drugie miejsce konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Zakopanem.

Andrzej Stękała był bardzo blisko złota 

Stękała dosłownie otarł się o wygraną w konkursie. Skokiem o długości 137 metrów zapewnił sobie trzecie miejsce w pierwszej serii, w drugiej potwierdził wysoką formę oddając skok na odległość 133.5 metra. Pomimo fenomenalnej dyspozycji musiał uznać wyższość Japończyka Ryoyu Kobayashi, który o 0.3 punktu był lepszy od Polaka. Konkurs okazał się istną loterią pogodową, wielu mocnych przegrało z … warunkami atmosferycznymi.

Andrzej Stękała
Andrzej Stękała zaliczył dziś swoje pierwsze podium!

Puchar Świata w Zakopanem – Polacy ze zmiennym szczęściem 

Polska ekipa nie może mówić o udanym konkursie spod federacji FIS-Ski. Poza Stękałą tylko Piotr Żyła znalazł się w pierwszej dziesiątce konkursu. Reszta z reprezentantów Polski poniżej oczekiwań. Dawid Kubacki i Kamil Stoch uplasowali się dopiero w drugiej dziesiątce konkursu.

Andrzej Stękała
Poza Andrzejem Stękałą w pierwszej dziesiątce znalazł się jedynie Piotr Żyła.

Konkurs skoków w Zakopanem

Dzisiejszy konkurs będzie dobrym momentem na “zrehabilitowanie” się po słabszej dyspozycji. Gratulujemy pierwszego podium Andrzejowi Stękale i życzymy dalszych sukcesów!

Kategoria artykułu
Sport
Tomasz Chrusciel

Pasjonat sportu i motoryzacji. Prywatnie trener personalny z wieloletnim doświadczenie. Moje "działka" to testy aut, aktualizacje z ringów i klatek na świecie oraz nowe technologie. Stay Tuned!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.