iMac Apple

Apple kończy produkcję obecnej generacji komputerów iMac

iMac to stacjonarny komputer Apple, którego wszystkie komponenty schowane są w konstrukcji ekranu. Amerykański producent kończy jednak produkcję obecnej generacji komputerów. Z oferty wycofano modele z topową konfiguracją z ekranem 21,5-cala. Następca obecnej generacji będzie napędzany przez nowatorski procesor Apple M1.

Obecna generacja Apple iMac doczekała się końca produkcji

Według najnowszych informacji podanych przez portal AppleInsider, amerykański producent zaprzestał produkcji obecnych komputerów typu iMac. Topowe modele komputera z wyświetlaczem Retina 4K o przekątnej 21,5-cala przestały być produkowane. Obecna generacja o tych parametrów zniknęła również z oficjalnej strony Apple.pl. Komputery dostępne są tylko i wyłącznie u resselerów.

W dalszym ciągu w produkcji znajdują się jednak bazowe modele komputerów Apple iMac, które oferowane są z dyskiem 256 GB SSD oraz 1 TB Fusion Drive. Modele z obecnej generacji 21,5-calowego iMaca oferowały Inte Core ósmej generacji i zadebiutował na rynku w 2019 roku.

iMac
Produkcja obecnej produkcji iMaca została zakończona.

Co będzie oferowała nowa generacja stacjonarnego komputera Apple?

Nowa generacja iMac wniesie trochę zmian, jednak nie będą one gruntowne. Najnowsze modele, które do sprzedaży trafią w najbliższym czasie będą posiadały nieco przeprojektowany design i przede wszystkim większy ekran. Projekt wyświetlacza będzie nawiązywał do wyglądu Pro Display XDR – zdecydowanie bardziej cienkie ramki i bardziej smuklejszy wygląd.

Nowa generacja iMac’a ma nawiązywać wyglądem do ekranu Pro Display XDR.

iMac nowej generacji nie będzie już zasilany procesorami Intel Core, ponieważ generacja 2021 będzie napędzana nowatorskim procesorem Appel M1. Układ korzystający z architektury ARM jest bardzo wydajny i świetnie nadaje się do ciężkiej pracy w programach graficznych czy do obróbki wideo.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Nowy Apple iMac z procesorem M1 to najpiękniejszy komputer all-in-one
Touch ID w każdym komputerze marki Apple? Tak, to możliwe!