113
Views

Kryzys wywołany pandemią koronawirusa odbił się na wielu producentach. Apple zapowiedziało, że dostawy urządzeń w połowie 2021 roku będą mocno ograniczone. Problemy spowodowane są brakiem półprzewodników.

Kryzys dotknął nawet największych gigantów

Pandemia COVID-19 odbiła się na każdej dziedzinie handlu. Kryzysy odczuły nie tylko małe czy średnie firmy, ale także najwięksi giganci elektroniki na świecie. Huawei zapowiedział, że premiera ich smartfona, modelu P50, zostanie opóźniona przez brak części. Teraz to samo stało się z Apple.

Amerykański producent oznajmił, że dostawa urządzeń w drugiej połowie roku będzie ograniczona. Wszystko to ze względu na brak półprzewodników. Wszystkie informacje zostały potwierdzone przez Tima Cooka, prezesa firmy Apple.

Apple Aktualizacja macOS Big Sur 11.2.2
Kryzys spowoduje opóźnienie dostaw komputerów Mac i tabletów iPad, potwierdza Tim Cook.

Na opóźnienie jakich produktów Apple wpłynie brak części?

Brak półprzewodników spowoduje opóźnienie dostaw urządzeń w drugiej połowie 2021 roku. Tim Cook zapowiedział, że czas oczekiwania na komputery Mac czy tablety iPad ulegnie wydłużeniu. Prezes Apple potwierdził, że jest to problem, którego nie są w stanie obejść. Według analiz firmy, taki stan rzeczy utrzyma się przez następne kilka miesięcy.

Tim Cook przyznał również, że firma nie będzie w stanie utrzymać obecnego tempa i dostarczać urządzenia tak jak dotychczas. Jednocześnie podkreślił, że opóźnienia nie będą dotyczyły produkcji nowych iPhone.

Jeśli więc planowałeś kupić komputer lub tablet firmy Apple w niedalekiej przyszłości, to musisz się pośpieszyć, ponieważ najbliższe miesiące mogą okazać się bardzo trudne. Okres dostaw na pewno się wydłuży!

Źródło: CNBC.com

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.