Apple może kupić Manchester United? Jest jednym z trzech zainteresowanych!

Rodzina Glazerów od lat jest właścicielem legendarnego klubu z Manchesteru. Najnowsze informacje mówią, że ich era zarządzaniem Czerwonymi Diabłami dobiega końca. Mówi się, że… Apple może kupić Manchester United! Gigant technologiczny jest podobno jednym z trzech potencjalnych kandydatów do kupna pakietu własnościowego.

Ciężkie czasy dla kibiców Czerwonych Diabłów

Ostatnie lata nie są zbyt owocne dla Manchesteru United. Brakuje sukcesów sportowych, a od odejścia Sir Alexa Fergusona najlepszym wynikiem okazało się wicemistrzostwo Anglii w sezonie 17/18 i 20/21 i zwycięstwo Ligi Europy 16/17 . O samej sytuacji w klubie wiele mówi cytat Jose Murinho, który przyznał, że to właśnie zajęcie 2. miejsca w lidze w sezonie 17/18, jest jego największym osiągnięciem w karierze. Mówimy przecież o trenerze, który kilkukrotnie wygrywał Mistrzostwo Anglii czy trofeum Ligi Mistrzów.

W ostatnim czasie gorąco wokół klubu zrobiło się ponownie za sprawą wywiadu Cristiano Ronaldo, który przyznał, że niewiele zmieniło się od jego pierwszego przyjścia do angielskiego klubu. Sprzęt czy sale treningowe wyglądają tak samo, jak ponad 10 lat temu. Fakt, że Galzerowie są właścicielami klubu, nie pomaga. Informacje o tym, że Apple może kupić Manchester United, z pewnością rozbudziły nadzieje kibiców.

Reklama

Apple może kupić Manchester United? To nie jest niewykluczone!
Manchester United wystawiony na sprzedaż? Rodzina Glazerów chce sprzedać swoje udziały własnościowe!

Przeczytaj także: Szokujący wywiad Cristiano Ronaldo. „Nie szanuje trenera”.

Apple może kupić Manchester United! Jest kilku innych chętnych

Wiele wskazuje na to, że rodzina Glazerów w końcu zdecyduje się na sprzedaż części lub większości pakietu własnościowego w klubie z Manchesteru. Okazuje się, że największe zainteresowanie wykazują głównie trzy podmioty – Apple, Jim Ratcliffe, który próbował kupić Chelsea oraz następca tronu emira Dubaju Hamdan ibn Muhammad.

Największym budżetem operuje oczywiście Apple (2,4 tryliona dolarów). Szacuje się, że majątek Ratcliffe’a wynosi 13 miliardów dolarów, natomiast Hamdan ibn Muhammad dysponuje majątkiem o wartości 14 mld dolarów. Czy Apple może kupić Manchester United? O tym przekonamy się w najbliższych miesiącach. Z pewnością byłaby to bardzo ciekawa transakcja. Głównym powodem decyzji zakupu pakietu własnościowego przez giganta z Kalifornii jest znalezienie dostawcy treści do swoich serwisów streamingowych, a Manchester United to marka znana na całym świecie.

Apple może kupić Manchester United? To nie jest niewykluczone!
Apple może kupić Manchester United? To nie jest niewykluczone! Źródło: Twitter @UtdXclusive

Źródło: Twitter

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama