Site icon MenWorld.pl

Apple Watch czeka rewolucja. Nowy design i rozwiązania w 2024 roku

Apple Watch 8. Fot własne.

Apple Watch 8. Fot własne.

Po wielu latach Apple Watch czeka rewolucja? Gigant z Cupertino pracuje nad nowymi rozwiązaniami w swoim smartwatchu i nie ograniczają się one jedynie do wprowadzenia nowych rozwiązań w kwestii oprogramowania i funkcjonalności. Rzekomo zmieni się wygląd i wiele więcej.

Już w 2024 roku Apple Watch czeka rewolucja

Apple Watch 9 został zaprezentowany we wrześniu tego roku, przy okazji premiery nowej generacji smartfonów. Smartwatch kalifornijskiego giganta na przestrzeni lat nie przeszedł zbyt wielu drastycznych modyfikacji. Apple Watch 4 dostał bardziej obły kształt niż poprzednik, natomiast siódma generacja zaprezentowała cieńsze ramki wokół ekranu. Tym razem zmiany mają być większe, ponieważ Apple Watch czeka rewolucja.

Przeczytaj także: Wygląd iPhone 16 ulegnie diametralnej zmianie! Mamy zdjęcia!

Czy warto kupić smartwatch? Wady i zalety; Apple Watch wykryje chorobę Parkinsona do 7 lat wcześniej!; Apple Watch czeka rewolucja. Nowy design i rozwiązania w 2024 roku
Apple Watch czeka rewolucja. Nowy design i rozwiązania w 2024 roku. Fot. Apple Watch SE, fot. mat. wł.

Mark Gurman z Bloomberga w swoim najnowszym felietonie “Power On” zdradza, że Apple Watch czeka rewolucja, która będzie tyczyć się nie tylko zwiększenia jego możliwości dotyczących śledzenia zdrowia użytkownika, ale przede wszystkim producent postawi na nowy, cieńszy design oraz zastosuje nowy, magnetyczny sposób podpinania pasków, który zastąpi obecny mechanizm wsuwania.

Nowe funkcje zdrowotne i odświeżony design

Po tym, jak Apple zaprezentowało model Watch Pro, który oferuje bardziej wyczynowe parametry niż standardowy zegarek i bardziej “muskularny” wygląd, eksperci wierzą, że Apple Watch 10 (lub X) również zostanie mocno odświeżony. Według spekulacji Gurmana kolejna generacja zegarka będzie w stanie wykryć bezdech senny oraz nadciśnienie, czyli problemy zdrowotne, z którym boryka się ogromna liczba ludzi. Aby tego dokonać, producent wykorzysta sensor ciśnienia krwi oraz odpowiednie algorytmy. W kwestii bezdechu sennego Apple ma analizować dane gromadzone podczas snu oraz monitorować wzorce oddychania użytkownika.

Apple Watch 8. Fot własne.; Apple Watch czeka rewolucja. Nowy design i rozwiązania w 2024 roku
Apple Watch czeka rewolucja. Nowy design i rozwiązania w 2024 roku. Apple Watch 8. Fot własne.

Gurman sugeruje, że zmiany te nastąpią w 2024 roku. Wiele by się zgadzało, ponieważ w przyszłym roku na rynek trafi jubileuszowa, dziesiąta generacja zegarka. Apple może zdecydować się na podobny ruch, jaki wykonało podczas 10-lecia iPhone – model X prezentował zupełnie odmieniony design od poprzednich modeli. Czy w kwestii zegarka gigant z Kalifornii również zdecyduje się na podobny manewr?

Źródło: WCCFTech

Exit mobile version