Arrinera Hussarya – definitywny koniec polskiego superauta. Co dalej?

Chyba każdy fan motoryzacji po cichu trzymał kciuki za dokończenie projektu i finalny start produkcji. Niestety, polskiego superauta nie będzie. Arrinera Hussarya raczej nie powstanie, bowiem przedsiębiorstwo planuje zmiany. O co chodzi?

Fajnie było, ale się skończyło. Wszyscy się nakręcaliśmy tym autem, sam widziałem je na żywo podczas poznańskich targów motoryzacyjnych. I co? I nic. Nagle firma „zniknęła”, kasa poszła na spłatę długów, a dziś, po kilku latach ciszy ogłoszono kilka zmian. Niestety, niezbyt pozytywnych dla osób wierzących w to, że Arrinera Hussarya kiedykolwiek powstanie.

Arrinera Hussarya - definitywny koniec polskiego superauta. Co dalej?
Arrinera Hussarya - definitywny koniec polskiego superauta. Co dalej?

Jako kraj, nie mamy szczęścia do motoryzacji

Nie oszukujmy się, Polonez był autem marnym. Duży Fiat? Włoska licencja. OK, może i mieliśmy fajne projekty typu Syrena Sport, czy FSM Beskid, jednak wszyscy dobrze wiemy co z tymi samochodami się stało. Dlatego z przymróżeniem oka patrzyłem na rozwój supersportowego auta. Wszyscy się nakręcaliśmy, akcje szły w górę, nawet ówczesny wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki fotografował się przy tym modelu. Sami dobrze wiecie co z tego wyszło. Wielkie nic.

Przedsiębiorstwo popadło w tarapaty finansowe, ponad dwa miliony akcji, które sprzedała spółka (za 5 mln 117 tys zł) nie pomogły we wznowieniu działalności. Wręcz przeciwnie – pieniądze poszły na spłatę długów, a dziś dowiadujemy się, że zarząd planuje zmianę przedmiotu działalności. Co to oznacza? Oczywiście to, że Arrinera Husarrya nigdy nie powstanie.

Bye, bye Arrinera Hussarya

Nie sądzę, by osoby odpowiedzialne za ten ładny, chociaż mocno inspirowany innymi markami projekt, miały jakiekolwiek szanse na zbudowanie zaufania wśród potencjalnych inwestorów. Tym bardziej, że posiadacze akcji nie mogą sprzedać udziałów, gdyż handel akcjami firmy jest wstrzymany.

Czy projekt miał szanse zdobyć serca klientów? Sam nie wiem. Niech Arrinera Hussarya będzie już przeszłością. Ciekawe co teraz wykombinują przedstawiciele marki Izera. Przypomnę, że chodzi o firmę produkującą samochody elektryczne, które raczej są ciekawostką na chwilę obecną. Tym bardziej, że turecki TOGG również chce zdobywać rynki.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Awans reprezentacji Polski w rankingu FIFA!

Awans reprezentacji Polski w najnowszym wirtualnym rankingu FIFA. Dzięki...

KSI okradziony przez pracownika YouTube! Poważne oskarżenia!

KSI to jeden z najpopularniejszych YouTuberów na świecie. Jest...

Onana opuścił zgrupowanie Kamerunu. Bramkarz… się obraził?

W reprezentacji Kamerunu nie dzieje się najlepiej. Bramkarz Andre...

„Nie umiemy grać”. Wojciech Szczęsny ostro i w punkt!

Reprezentacja Polski zremisowała z Meksykiem w pierwszym meczu na...

Canelo do Messiego: „Módl się, żebym Cię nie spotkał”. Bokser grozi piłkarzowi!

Reprezentacja Argentyny w drugim meczu fazy grupowej Mistrzostw Świata...


Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!