Artur Szpilka zawalczy na HIGH League 4, 17 września w Gliwicach

Artur Szpilka zawalczy na HIGH League 4, 17 września w Gliwicach

Artur Szpilka idzie „za ciosem”. Po wygranej w debiucie na KSW przyszła kolei na walkę w organizacji High League! Z kim zawalczy popularny Szpila 17 września w Gliwicach?

Artur Szpilka pełnoprawnym zawodnikiem MMA.

Pomimo niezbyt udanych lat w boksie zawodowym, Artur Szpilka nie zamierza się poddawać. Jego debiut w nowej formule (MMA) obił się szerokim echem wśród fanów mieszanych sztuk walki. Szpila pozytywnie zaskoczył kończąc swojego przeciwnika w parterze po dobrze wyglądającej technicznej walce. Jego przeciwnikiem był były rywal z zawodowego ringu – Sergi Radczenko. Szpila to utytułowany bokser, był nawet uważany za jeden większych talentów bokserskich w Polsce. W 2016 walczył o mistrzostwo świata z Deonteyem Wilderem. Walkę przegrał po brutalnym KO.

KSW czy High League?

Kontrakt Artura z federacją KSW wciąż jest aktywny. Jak podkreśla sam pięściarz, jego umowa jest tak skonstruowana, że może korzystać z nadarzających się „okazji”. Występ w federacji Malika Montany może być szansą na udowodnienie, że pierwsze zwycięstwo nie było dziełem przypadku. Artur Szpilka udowadnia, że nie boi się nowych wyzwań, o czym świadczy szybkie zakontraktowanie nowego starcia. Pięściarz poznał już swojego rywala, jednak nie zdradza szczegółów.

Do walki „Szpili” dojdzie 17 września na gali High League 4. Event odbędzie się na Arenie Gliwice. Bilety dostępne tutaj!

Źródło zdjęć: portal sport.pl, portal sport.radiozet.pl.