Site icon MenWorld.pl

Atari kończy z produkcją gier! Pora na coś ambitniejszego!

Atari to legendarna marka, która od czasu do czasu wypuszcza na rynek gry mobilne, które zazwyczaj są kontynuacją tytułów, w które graliśmy kilkanaście lat temu. Okazuje się jednak, że amerykański producent gier obiera zupełnie nowy kierunek. Według oficjalnego komunikatu marki, ta skupi się na produkcji gier AAA na komputery PC i konsole.

Atari rzuca się na głębszą wodę

Legendarny amerykański producent konsol i gier swoje lata świetności ma już dawno za sobą. Renoma marki sprawiła jednak, że gracze mający sentyment cały czas kupowali gry tworzone przez markę. Były to jednak tytuły mobilne, które najczęściej były odświeżoną wersją gier sprzed dekad lub ich kontynuacją.

Amerykańskie przedsiębiorstwo w ostatnim czasie wydało komunikat, w którym możemy przeczytać, że Atari kończy z produkcją gier mobilnych. Następny krok jest o wiele bardziej ambitny, ponieważ marka chce zająć się produkcją gier na konsole i komputery PC. Nie będą to jednak gry niszowe, a tytuły AAA, które mają walczyć z największymi studiami gier na świecie!

Atari
Konsola VCS nie okazała się hitem. Czy nowa ścieżka zaprowadzi Atari na szczyt?

Marka pracuje już nad kilkoma tytułami

Ambitne plany Atari nie są jednak odległą przyszłością. Według najnowszych informacji marka już pracuje nad kilkoma tytułami. Pierwsze z nich mają pojawić się jeszcze w roku finansowym 2021/22. Marka mówi, że chce zbudować linię gier AAA, która oparta będzie na prawie dwustu tytułach znajdujących się już w portfolio Atari. Jak przyznał dyrektor generalny Atari, Wad J. Rosen, marka chce skupić się na połączeniu przeszłości z przyszłością, co może sugerować, że na rynku pojawią się stare gry we współczesnej odsłonie.

Przeczytaj także: GTA VI – spora dawka informacji na temat gry!

Patrząc na to, że pierwsze gry mają pojawić się w roku finansowym 2021/22, to pierwsze informacje na temat nowych tytułów Atari pojawią się w najbliższych tygodniach. Miejmy nadzieję, że plany, które postawiła przed sobą amerykańska marka, sprawią, że powróci ona do swoich najlepszych lat!

Exit mobile version