Mija pięć lat od premiery obu aut. Dlatego też marka ze Stuttgartu postanowiła je lekko odświeżyć. Przypadkowo zmianom uległy również ceny. Co zmieniono w Audi A6 i Audi A7 MY24? Zapłacimy dużo więcej? Chyba nikt nie myślał, że na rok modelowy 2024 nagle marka obniży kwoty, jakie trzeba wydać za limuzynę i sportbacka. No weźcie nie żartujcie.

Ale ten czas leci. Dopiero co zachwycałem się Audi A6 C7 i Audi A7 4G, a przecież mija pięć lat od premiery piątej generacji “A-szóstki” oraz drugiej generacji “A-siódemki”. Obie oznaczono symbolem C8. Co zmieniono w przypadku Audi A6 i Audi A7 MY24? Raczej… standardowo, jeśli chodzi o liftingi “rocznikowe”. Pojawiły się nowe elementy stylistyczne na froncie i z tyłu. Są nowe kolory (zarówno chodzi o nadwozie, jak i o wnętrze). Mamy również nowe wzory felg aluminiowych oraz trochę lepsze wyposażenie standardowe.

A6 i A7 MY24 już dostępne w konfiguratorze Audi.
A6 i A7 MY24 już dostępne w konfiguratorze Audi.

Można już zamawiać Audi A6 i Audi A7 MY24

Nowością w przypadku konfiguratora jest to, że teraz niezależnie od tego, jaki wybierzemy pakiet zewnętrzny, możemy indywidualnie “zaprojektować” wnętrze A6 i A7. Oczywiście, marka przygotowała linie, takie jak: base, advanced i S line, jeśli chodzi o A6 Limousine oraz Avant. Dla A7 zarezerwowano warianty base i S line. Audi informuje również, że można wybrać pakiet S line Interieur, który bazuje na wnętrzu poprzednio oferowanego pakietu sportowego.

Marka oferuje oba auta w dwunastu różnych kolorach nadwozia. Nowościami są kolory metaliczne takie jak: biały, czerwony, brązowy czy niebieski. Z kolei jeśli chodzi o wnętrze, Audi przygotowało osiem różnych wariantów dekorów. Nowością są takie kolory jak Olive Tree Natura oraz Ach Volcanic Gray Natura. Według mnie największą (i najbardziej pozytywną) zmianą w przypadku aktualizacji obu modeli jest to, że teraz nawet w podstawie otrzymujemy światła LED z wyprofilowaną sygnaturą do jazdy dziennej. Co ważne, czujniki parkowania (przód i tył) również są teraz wyposażeniem standardowym.

A6 i A7 MY24 już dostępne w konfiguratorze Audi.
A6 i A7 MY24 już dostępne w konfiguratorze Audi.

Ile kosztuje Audi A6 MY24 i Audi A7 MY24?

Oczywiście, wszystko zależy od tego, jaki wariant wybierzemy i jak mocno będziemy szaleli w konfiguratorze Audi. Tak czy inaczej, cena A6 w wariancie sedan zaczyna się od 228 600 zł, w avant (kombi) od 239 800 zł. Jeśli interesuje Was Audi A7 musicie przygotować znacznie więcej pieniędzy, bowiem cennik rozpoczyna kwota 275 000 zł. Drogo? Nie ma co się oszukiwać – ceny są wysokie, bo przecież oba modele mają już po pięć lat, aczkolwiek przyznacie – nadal wyglądają świeżo, prawda?