Site icon MenWorld.pl

Audi Q3 Sportback – SUV w wersji coupe

Gdy chcesz mieć SUV-a, ale jednocześnie marzysz o coupe

Audi Q3 Sportback jest samochodem przeznaczonym dla klientów, którzy chcą posiadać SUV-a. W tym przypadku mówimy o samochodzie kompaktowych rozmiarów, ponieważ Q3 to konkurent takich modeli jak Lexus UX, Mercedes GLA, czy BMW X1. Co jednak w przypadku, gdy chcielibyśmy także mieć coupe? Rozwiązaniem jest połączenie tych dwóch typów nadwozia, o czym doskonale wiedzą projektanci samochodów. Dlatego też mamy na rynku kilka SUV-ów coupe.

Audi Q3 Sportback - SUV w wersji coupe

Static photo,
Colour: dew silver

Audi Q3 Sportback z zewnątrz

Wyróżniająca cechą Audi Q3 Sportback jest ośmiokątna osłona chłodnicy Singleframe, podkreślająca przynależność nowego modelu do rodziny Q. Czarny grill osłony o strukturze plastra miodu otoczony jest srebrną ramą. To samo odnosi się do trapezoidalnych wlotów powietrza połączonych ze sobą wąskim, poziomym przetłoczeniem u dołu zderzaka. Wąskie reflektory o kształcie klina zwężają się do wewnątrz. We wszystkich trzech wersjach wyposażenia są to zawsze reflektory diodowe Matrix LED, których adaptacyjne światła drogowe inteligentnie oświetlają drogę, odpowiednio do aktualnej sytuacji. Dzięki niskiemu dachowi przechodzącemu w płaskie, pochyłe słupki D, gdy patrzy się na ten samochód z boku, wydaje się on znacznie dłuższy niż jego siostrzane Audi Q3. W rzeczywistości różnica między nimi to zaledwie 16 mm. Natomiast ten SUV coupé jest o 29 mm niższy.

Audi Q3 Sportback - SUV w wersji coupe

Static photo,
Colour: dew silver

Serce auta

Na rynku europejskim na początku dostępny będzie jeden silnik benzynowy i dwie jednostki wysokoprężne. Najmocniejszym z nich jest silnik 2.0 TFSI (169 kW/230 KM) montowany w Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro. Jednostka Diesla występuje w dwóch wersjach mocy: 110 kW (150 KM) lub 140 kW (190 KM). Montowana jest ona odpowiednio w Q3 Sportback 35 TDI i Q3 Sportback 40 TDI quattro. Wkrótce po wprowadzeniu modelu na rynek, pojawi się jeszcze jedna jednostka napędowa. Mowa o benzynowym 1.5 o mocy 110 kW (150 KM) z systemem cylinder on demand. Motor ten znajdzie się w Q3 Sportback 35 TFSI. Sprawia on, że przy niskich i średnich obciążeniach wyłącza się drugi i trzeci cylinder.

Audi Q3 Sportback - SUV w wersji coupe

lugage compartment

Skrzynia biegów i napęd

Za przeniesienie mocy silnika na koła odpowiada siedmiobiegowa, automatyczna skrzynia biegów S tronic wraz z napędem na cztery koła quattro. Układ taki montowany jest praktycznie we wszystkich wersjach silnikowych. Wyjątkiem są tylko dwie, napędzane wyłącznie na oś przednią i wyposażone w manualną skrzynię biegów wersje bazowe. Mowa o 1.5 TFSI i 2.0 TDI, obie o mocy 110 kW (150 KM). Przy czym silnik Diesla może być tu opcjonalnie wyposażony w napęd na cztery koła quattro.

Audi Q3 Sportback - SUV w wersji coupe

Interior

Audi Q3 Sportback – dostępność

Sprzedaż modelu w Europie ruszy jesienią tego roku. Oprócz cyfrowej deski rozdzielczej, radia MMI z Bluetooth i wielofunkcyjnej, skórzanej kierownicy, ten SUV coupé wyposażony jest również w diodowe reflektory przednie oraz w system tylnej kanapy plus. Dzięki niemu ustawiać można samodzielnie długość siedziska oraz nachylenie oparć. W wersjach sprzedawanych w Niemczech, standardem będą systemy bezpieczeństwa Audi pre sense basic i Audi pre sense front oraz systemy ostrzegające przed niepożądaną zmianą i opuszczeniem obranego pasa jazdy.

Audi Q3 Sportback - SUV w wersji coupe

Cockpit

Exit mobile version