Australia wprowadza testy powodziowe samochodów od 2023

Nie jest to żart. W Australii zaczynają wprowadzać regulacje odnośnie testów powodziowych samochodów. Czy w takim razie będziemy mieli do czynienia z drogowymi łodziami podwodnymi? Czy Australia wprowadza testy z głową?

Australia wprowadza testy
Australia wprowadza testy powodziowych samochodów

Australia wprowadza testy powodziowe do aut

Wbrew pozorom jest to bardzo mądre. Ile razy bowiem spotkaliśmy się z sytuacją, że w telewizji mówiono o samochodzie, który wpadł do rzeki bądź jeziora? Niewiele osób miało z tym do czynienia osobiście, a jest to przerażające uczucie, kiedy auto nabiera wody, a nijak nie możemy wydostać się z auta. Rząd Australii wychodzi naprzeciw takim sytuacjom i wprowadza obowiązkowe testy w tym kierunku.

Już od 2023 roku ANCAP będzie miało za zadanie wliczać wyniki z tych testów do swoich rankingów. Będzie to jedno z kategorii zderzeniowych w ich systemie. Rząd ma na celu wprowadzić nowe wytyczne. Mianowicie, zarówno drzwi jak i szyby powinny mieć możliwość otwarcia się do 10 minut po zanurzeniu auta w wodzie.

W przypadku, gdy producent nie spełni tych wymogów ma zapewnić środki do wybicia szyb bocznych i zawrzeć o tym informację, gdzieś w widocznym miejscu. Bez tego nowe auta nie będą mogły uzyskać maksymalnych wyników z testów ANCAP.

Po co to robią?

Coraz więcej samochodów wyposażonych jest w elektrycznie otwierane drzwi, nie wspominając tutaj o szybach. Wydarzenia na kontynencie, a co za tym idzie wszelakie powodzie powodują coraz więcej niebezpiecznych sytuacji związanych z uwięzionymi ludźmi w samochodach. Naprzeciw temu wychodzi rząd, żeby zapewnić jeszcze więcej środków ochrony swoich obywateli. Czy jest to dobry pomysł? Z pewnością zapobieganie jest zawsze mądre.

fot. @bbc
źródło. @motor1.com

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Smartfon LG Rollable podbiłby rynek, gdyby został wydany..

Gdyby ten smartfon został wydany, nikt nie spojrzałby na...

Instagram postanowił wydłużyć Stories. Potrwają zdecydowanie dłużej! Ile?

Stories najczęściej narzędzie używane przez użytkowników popularnego serwisu społecznościowego....

Nagość na Instagramie? Koniec z tym! Serwis wprowadza nowe rozwiązanie

Nagość na Instagramie to chleb powszedni, dlatego też Meta...

Aplikacja Biedronka cieszy się ogromną popularnością

Sieć sklepów Biedronka pochwaliła się wynikami popularności jakie osiągnęła...