Autonomiczny pociąg jeździ już po torach w Niemczech

Autonomiczne pojazdy to teraźniejszość, chociaż do całkowitego opanowania tej technologii jeszcze trochę brakuje. Na rynku pojawiają się nowe projekty samochodów autonomicznych, jednak to nie jedyne pojazdy, które potrafią jeździć same. U naszych zachodnich sąsiadów pojawił się pierwszy autonomiczny pociąg.

Autonomiczny pociąg dużą inwestycją w Niemczech

Pierwszym krajem na świecie, który zdecydował się na wykorzystanie tego typu pojazdu były oczywiście Chiny. Państwa azjatyckie są prekursorami we wprowadzaniu tego typu rozwiązań. Ich śladem poszli Niemcy, którzy ogłosili, że pierwszy autonomiczny pociąg będzie poruszał się po Hamburgu.

Przeczytaj także: Zjawisko tak rzadkie, że nie wierzono w jego istnienie. Teraz mamy dowód!

Jak ogłosił operator kolejowy Deutsch Bahn oraz Siemens jest to pierwszy na świecie, całkowicie autonomiczny pojazd, który będzie poruszał się na niemieckich torach kolejowych. Oczywiście pojazd będzie poruszał się po tych samych torach, co klasyczne pociągi operowane przez maszynistów.

Zwiększy się punktualność kolei?

Autonomiczny pociąg to inwestycja, która nie się za sobą sporo dobrego. Według CEO Deutsche Bahn Richarda Lutza, pojazdy tego typu mają być bardziej punktualne niż pociągi sterowane przez maszynistów. To jednak nie jest jedyny plus, ponieważ autonomiczne pociągi mają oferować także większą wydajność energetyczną i finansową. Autonomiczne pociągi mają poruszać się na torach, które już istnieją, co nie wymusza na rządzie budowy nowych linii kolejowych.

Jak się również okazuje, autonomiczny pociąg ma oferować także zdecydowanie większą pojemność niż klasyczne pojazdy kolejowe. Według zapewnień autonomiczne pociągi pomieszczą o 30 proc. więcej pasażerów, co pozwoli na redukcję przejazdów. Oczywiście na pokładzie w dalszym ciągu będzie znajdować się maszynista, który będzie nadzorował pracę pociągu.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Skład Polaków na mecz z Arabią Saudyjską! Tak zagramy o trzy punkty!

Już dziś dowiemy się, czy Polska będzie miała jakiekolwiek...

Polska vs Arabia Saudyjska. Gdzie oglądać drugi mecz Polaków?

Reprezentacja Polski powalczy o zwycięstwo z Arabią Saudyjską, która...

KSI okradziony przez pracownika YouTube! Poważne oskarżenia!

KSI to jeden z najpopularniejszych YouTuberów na świecie. Jest...

Columbia Sportswear przetestuje swoją technologię na Księżycu!

Columbia Sportswear to marka odzieżowa, która w swoich produktach...

Polacy przed meczem z Arabią. Co ze zdrowiem? Trener komentuje!

Po spotkaniu z Meksykiem, który reprezentacja Polski bezbramkowo zremisowała,...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!