Bany w Counter Strike 2 rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Gracze nawet nie muszą mieć nic wspólnego z wykorzystywaniem programów do oszustw, ponieważ te wyręcza najnowsza funkcja Anti-Lag od AMD. Jeśli chcesz dalej grać, lepiej jej nie włączaj!

Bany w Counter Strike 2 powodem aktualizacji sterowników GPU

CS2 jest najnowszą częścią legendarnej serii strzelanek, która walczy o uznanie starych wyjadaczy. Gra jest nowa, jednak bany w Counter Strike 2 rozchodzą się jak świeże bułeczki. Co ciekawe, nie dzieje się to za sprawą wykorzystywania oprogramowania, które nie ma nic wspólnego z grą fair-play, a funkcją, która ma w teorii pomagać w rozgrywce i w praktyce jest całkowicie legalna.

Bany w Counter Strike 2! Powodem oprogramowanie. Wyłącz je!
Bany w Counter Strike 2! Powodem oprogramowanie. Wyłącz je!

Przeczytaj także: Krzyk restartuje grę. Takiego horroru jeszcze nie było

Bany w Counter Strike 2 są efektem nowej funkcji od AMD – Anti-Lag/+. Okazuje się bowiem, że włączenie jej powoduje automatycznego bana w grze. Deweloperzy CS2 apelują do użytkowników kart graficznych tego producenta, aby pod żadnym pozorem nie włączali wspomnianej funkcji. Rozwiązanie to pojawiło się w aktualizacji “Adrenaline Edition version 23.30.1“.

Nie tylko CS2, ale i również gry banują graczy

Twórcy Counter-Strike 2 ostrzegli graczy. W poście umieszczonym w serwisie X powiadomiono ich, że dostaną automatycznego bana, jeśli zdecydują się na włączenie funkcji AMD Anti-Lag w CS2. Zgodnie z treścią posta, aktualizacja sterowników „wdrażana jest poprzez obejście funkcji bibliotek dll silnika”. Twórcy gry potwierdzili, że w momencie, gdy AMD zaktualizuje sterowniki, zespół będzie pracował nad „identyfikacją użytkowników, których dotyczy problem, i cofnięciem ich bana”.

Bany w Counter Strike 2! Powodem oprogramowanie. Wyłącz je!
Bany w Counter Strike 2! Powodem oprogramowanie. Wyłącz je!

Nowa aktualizacja AMD nie jest jedynie źródłem banów w najnowszym CS’ie. Jak podaje serwis VideoCardz, osoby grające w takie gry jak Call of Duty: Modern Warfare 2, CoD: Warzone 2 i Apex Legends również zostali zbanowani lub doświadczają wyłączania się gier.

Źródło: CS2