Connect
To Top

BLIK poza granicami Polski – międzynarodowe przelewy na numer telefonu

Ubiegły rok był najlepszy w kilkuletniej historii BLIKa. W 2018 roku klienci dokonali za jego pomocą ok. 91 mln transakcji, których łączna wartość przekroczyła 12 mld zł.

Daje to średnią na poziomie 250 tys. Transakcji dziennie. Jest to znakomity wynik w porównaniu do roku 2017 – wzrost na poziomie 275 procent. Wyraźnie więc widać, że polski system płatności cieszy się dużym zainteresowaniem. Wraz ze wzrostem popularności wśród polaków operator zamierza rozpocząć realizację planu ekspansji zagranicznej.

 

Więcej zmian

To jednak tylko jedna z wielu zmian, jakie czekają na użytkowników BLIKa w 2019 roku. Polski Standard Płatności podczas konferencji prasowej zapowiedział, że w nadchodzących miesiącach dostępne będą również płatności zbliżeniowe i cykliczne. Poza tym, nowością ma być zastąpienie BLIKiem Pay-By-Linków. Ma to w dużym stopniu ułatwić płatności internetowe.

 

Jak działa BLIK?

Osoba zamierzająca zrobić przelew przez telefon, wybiera numer telefonu w aplikacji mobilnej. Następnie operator z jego kraju wysyła zapytanie o numer IBAN do systemu SPL. Potrzebne informacje o odbiorcy są odsyłane przez zaangażowanych dostawców i następuje połączenie w wyniku, którego przelew trafia do drugiego użytkownika.

Oferowane przez BLIK przelewy na telefon cieszą się bardzo dużą popularnością. W 2018 roku zostało zrealizowanych ok. 5 mln takich transakcji i 2 mln z nich w czwartym kwartale. Świadczy to o tym, że coraz więcej Polaków sięga po to rozwiązanie i wprowadzenie międzynarodowych przelewów sprawi, że płacenie telefonem będzie jeszcze bardziej proste i przyjemne.

More in Biznes

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media