BMW pozwoli na zmianę koloru… w czasie rzeczywistym!

Wcale nie chodzi tu o tak zwany lakier – kameleon. Podczas obywających się targów CES 2022 pojawił się SUV BMW iX. Ot, elektryczne, duże i ciężkie auto, które już pojawia się na naszych drogach. Zaprezentowany model potrafi jednak coś, co można uznać za fotomontaż! BMW pozwoli na zmianę koloru w czasie rzeczywistym! Z resztą, sami zobaczcie.

Jak zainteresować potencjalnych klientów, skoro większość producentów oferuje prawie te same rozwiązania? Oczywiście, trzeba wprowadzić coś innowacyjnego. Bawarski producent samochodów zaprezentował w Las Vegas rozwiązanie, które może spodobać się niejednemu fanowi nowoczesnych technologii, które mają przykuwać wzrok. Wygląda to wręcz nierealnie, aczkolwiek jak sami widzicie, za pomocą jednego przycisku auto zmienia kolor lakieru.

BMW pozwoli na zmianę koloru… w czasie rzeczywistym! Ale… w jaki sposób?!

Na początku można było pomyśleć, że auto pokryte jest folią LCD. Ta jednak działa na nieco innej zasadzie. Jeśli jest podłączona do prądu, staje się przezroczysta. Natomiast po odcięciu źródła zasilania, ciekłe kryształy stają się białe. Tu jednak mamy do czynienia ze zmianą koloru z szarego na biały. Mało tego, na krótkim filmie możemy zobaczyć jak kolor „przechodzi” z frontu na koniec karoserii. Jak to działa?

Według informacji, jakie można znaleźć na Twitterze BMW pozwoli na zmianę koloru za sprawą farby iluminacyjnej, która potrafi nagrzać się w bardzo krótkim czasie. Jest też czuła na temperaturę. To zapewne dlatego auto widoczne na materiale wideo stoi w cieniu. Niby fajne, ale przecież farba reagująca na ciepło jest już dobrze znana wśród fanów tuningu optycznego. Oczywiście, tutaj rozwiązanie jest bardziej zaawansowane. Nasuwa się jednak pytanie, czy faktycznie jest to potrzebny dodatek? Domyślam się, że jest to tylko pokaz możliwości marki. Tak czy inaczej, wydaje mi się, ze BMW znajdzie niejednego klienta, który wyda sporo gotówki na to, by móc chwalić się szybką zmianą koloru lakieru w swoim aucie.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Oto cena Logitech G Cloud! Nie będzie tanio!

G Cloud to handheld przygotowany przez Logitech i chińską...

Karty graficzne GeForce RTX 4090 są już dostępne do kupienia

Jak donosi serwis Videocardz nic nie stoi na przeszkodzie...

OnePlus 11 Pro – specyfikacja ujawniona!

Wygląd OnePlus 11 Pro został ujawniony już w zeszłym...

Intel prezentuje 13 generację procesorów Intel Core

Podczas konferencji Innovation Pat Gelsinger, Intel zaprezentował także 13...

Melvin Manhoef, legenda K1, kończy sportową karierę

Były przeciwnik Mameda Khalidova, Melvin Manhoef zakończył sportową karierę!...
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj