Właśnie zakończyło się losowanie, dzięki któremu dowiedzieliśmy się, jaka drużyna przyjedzie w lutym na Bułgarską! Rywalem Lecha Poznań w 1/16 Ligi Konferencji Europy będzie norweski klub Bodø/Glimt.

Lech Poznań awansował do kolejnej rundy

Lech Poznań, jako pierwszy polski zespół od sześciu lat, na wiosnę zagra w europejskich pucharach. Drużyna z Poznania pokonując Villarreal 3 do 0, zapewniła sobie przejście do 1/16 finałów Ligi Konferencji Europy. Awans nie był jednak pewny, ponieważ po piętach poznańskiej drużyny deptał izraelski Hapoel Beer Szewa.

Przeczytaj także: Ile zarobił Lech Poznań w Lidze Konferencji Europy? Będzie na wzmocnienia!

Drużyna z Poznania ostatecznie zajęła drugie miejsce w swojej grupie, ustępując jedynie Villarrealowi. Pierwsze spotkanie pomiędzy polskim a hiszpańskim klubem rozstrzygnęło się w ostatnich minutach. Lech przegrał ten mecz 4:3. W następnej kolejce Kolejorz przejechał się po Austrii Wiedeń (4:1). Dwa remisy z Hapoelem w kolejnych dwóch meczach (0:0 i 1:1) oraz jednobramkowy remis z Austrią w rewanżu mógł skomplikować sprawę awansu. Na całe szczęście Lechici wygrali decydujące spotkanie z Villarrealem i w lutym zagrają w Lidze Konferencji Europy. Rywalem Lecha Poznań została trzecia drużyna fazy grupowej Ligi Europy, czyli Bodø/Glimt.

lech poznań vs villarreal, Lech i Raków z karami od UEFA! Włodarze muszą sięgnąć do kieszeni, austria wiedeń vs lech poznań, Bodø/Glimt rywalem Lecha Poznań w 1/16 Ligi Konferencji Europy!
Lech awansował do kolejnej fazy Ligi Konferencji Europy dzięki wysokiej wygranej nad Villarrealem!

Bodø/Glimt rywalem Lecha Poznań w 1/16 Ligi Konferencji Europy.

Bodø/Glimt, czyli norweski rywal Lecha Poznań w 1/16 Ligi Konferencji Europy zmagania w grupie C Ligi Europy zakończyła na trzecim miejscu, przez co trafiła do trzeciego stopnia europejskich rozgrywek. Teraz w lutym zmierzy się ona z poznańskim Lechem.

Bodø/Glimt rywalem Lecha Poznań w 1/16 Ligi Konferencji Europy!
Bodø/Glimt rywalem Lecha Poznań w 1/16 Ligi Konferencji Europy!

Pierwsze mecze zostaną rozegrane 16 lutego, a rewanże 23 lutego. Czy Bodø/Glimt jest dobrym rywalem dla Lecha Poznań? Jak oceniacie losowanie i szansę jedynego polskiego klubu w europejskich rozgrywkach?

Źródło: LKE