Laptop do pracy? W Euro kupisz MacBooka Air M1 za 4399 zł; Apple uśmierca tego MacBooka. Jeśli go masz, pożegnaj się
243
Views

Budżetowy MacBook brzmi dobrze? Tak! Apple pracuje nad nową serią tanich laptopów, które mają konkurować z modelami Chromebook w sektorze edukacyjnym i mogą zostać wprowadzone na rynek już w drugiej połowie 2024 roku.

Budżetowy MacBook trafi na rynek

Według źródeł branżowych DigiTimes, Apple prawdopodobnie wprowadzi nową linię produktów, aby odróżnić ją od istniejących już modeli MacBook Air i Pro. Wygląd zewnętrzny w dalszym ciągu będzie bazował na metalowej obudowie, jednak użyte zostaną “inne materiały”, a koszty komponentów mają być niższe.

Przeczytaj także: Ogromna promocja Apple na horyzoncie! Nie chcesz tego przegapić!

Termin wprowadzenia rzekomej nowej serii MacBooków wydaje się być uzależniony od głównych dostawców Apple, takich jak Quanta Computer i Foxconn, co sprawia, że wprowadzenie ich na rynek w pierwszej połowie przyszłego roku jest mało prawdopodobne.

Jesienna aktualizacja AirPods doda funkcję dla introwertyków; Budżetowy MacBook trafi do sprzedaży! Kiedy i jak tanio będzie?
Budżetowy MacBook trafi do sprzedaży! Kiedy i jak tanio będzie? Fot. MenWorld

Apple chce zdominować sektor edukacyjny

Według badań DigiTimes Research, w 2019 roku na rynek dostarczono ponad 13,9 miliona Chromebooków, liczba ta wzrosła do ponad 30,4 miliona w 2020 roku i 33,5 miliona w 2021 roku, co podkreśla popularność tanich laptopów Google w sektorze edukacyjnym, szczególnie w okresie pandemii. Apple chce kawałek tego tortu dla siebie, dlatego powstanie budżetowy MacBook.

Liczba placówek edukacyjnych, które przyjęły Chromebooki w ciągu ostatnich kilku lat, ma rosnąć dynamicznie. Chromebooki wypadają zdecydowanie lepiej w porównaniu z iPadami firmy Apple, których sprzedaż w sektorze edukacyjnym jest niższa.

Nowy MacBook Air 15 namiesza na rynku laptopów biznesowych!; Budżetowy MacBook trafi do sprzedaży! Kiedy i jak tanio będzie?
Budżetowy MacBook trafi do sprzedaży! Kiedy i jak tanio będzie? Fot. MenWorld

Dlatego też Apple zdecydowało, że budżetowy MacBook to odpowiedź na ten problem. Tym samym gigant z Cupertino chce rzucić wyzwanie Google i podbić sektor edukacyjny. Pozostaje jednak pytanie, czy cena nowych laptopów Apple będzie na tyle atrakcyjna, aby wygryźć z tego rynku zaprawione w bojach Chromebooki?

Źródło: MacRumors

Kategoria artykułu
Notebooki i komputery
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.