Wiele osób było w szoku, gdy dowiedzieli się, że nowe Call of Duty MW 2 kosztuje na steam 350zł. Wydawało się to gigantyczną kwotą, ale pomimo to, że gra jest w bestsellerach na steam i to długo przed premierą.

Nowe Call of Duty rozchodzi się jak ciepłe bułeczki pomimo zaporowej ceny
Call of Duty Modern Warfare II

Trailer jak i gameplay bardzo przypadł do gustu graczom na całym świecie. Następnie niektórzy z nich zderzyli się z problemem opadającej szczęki po sprawdzeniu ceny nowego tytułu. Najtańsza edycja na platformie Steam (tak seria Call of Duty wraca na steam) kosztuje 349zł. Natomiast edycja klasę wyżej – Vault Edition – jest o 110zł droższa. Jak widać, twórcy już coraz częściej podnoszą ceny swoich produktów i normą zaczyna stawać się kwota 69, czy nawet 79 dolarów za tytuł, a nie 59 jak miało to parę lat temu miejsce.

Nowe Call of Duty rozchodzi się jak ciepłe bułeczki pomimo zaporowej ceny
Najlepiej sprzedające się gry w 23 tygodniu 2022 roku na Steam

Nowy trend zapoczątkowany przez twórców Call of Duty?

Nowy tytuł i gigantyczne nadzieje graczy na całym świecie. Warto przypomnieć, ze gra będzie miała swoją premierę dopiero pod koniec października 2022 roku, bo dokładnie 28 dnia tego miesiąca. W takim razie twórcy otrzymują już gigantyczne kwoty z samych przedsprzedaży, gdzie tak naprawdę zobaczyliśmy dopiero trailer i gameplay z jednej misji w trybie fabularnym. Po tym fakcie również można dojść do wniosku, że gracze za dobry tytuł są w stanie wyłożyć sporą gotówkę i nie straszne im podwyżki cen.

Call of Duty Modern Warfare II Gameplay

Źródło: SteamDB

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii gry.