117
Views

Canelo vs Golovkin 3 to najbardziej wyczekiwana “trylogia” bokserska w historii. Już 17 września pięściarze staną naprzeciw się po raz kolejny.

Canelo vs Golovkin 3 – ostateczne starcie?

W ten weekend kibiców boksu czeka prawdziwa uczta. Po raz trzeci w ringu stanie dwóch najwybitniejszych pięściarzy wagi super średniej. Saul Alvarez będzie bronił swoich pasów mistrzowskich tj. IBF, WBA, WBC, WBO podczas walki przeciwko Gennediyemu Golovkinowi.

Canelo vs Golovkin 3 ma ostatecznie rozstrzygnąć sportowy spór między zawodnikami. Poprzednie starcia kończyły się bardzo wyrównanymi werdyktami sędziowskimi. Pierwsze starcie było ze wskazaniem na remis, a drugie w oczach sędziów zwyciężył nieznacznie Meksykanin.

Od ostatniego ringowego spotkania między Alvarezem a GGG minęło równo 4 lata. Obaj panowie byli bardzo aktywni sportowo. Alvarez poza walkami w swojej kategorii wagowej “powędrował” do dywizji półciężkiej, by tam stoczyć walkę z Sergeyem Kovalevem, którą wygrał i tym samym zdobył pas WBO.

Canelo w swojej ostatniej zawodowej walce poniósł drugą porażkę w karierze. W maju tego roku przegrał z mistrzem wagi półciężkiej – Dimitrim Bivolem.

GGG od swojej porażki z Meksykaninem stoczył jedynie 4 pojedynki. Pokonał między innymi Kamila Szeremeta i Ryoto Murata.

Gdzie oglądać walkę?

Walka odbędzie się 17 września w Las Vegas. Transmisja w Polsce rozpocznie się około 2 w nocy. Gala będzie transmitowana jedynie z pośrednictwem platformy streamingowej – Dazn.com. Miesięczny koszt dostępu do platformy to 39,99zł.

Źródło zdjęć: marca.com, championat.com.

Kategoria artykułu
Sport
Tomasz Chrusciel

Pasjonat sportu i motoryzacji. Prywatnie trener personalny z wieloletnim doświadczenie. Moje "działka" to testy aut, aktualizacje z ringów i klatek na świecie oraz nowe technologie. Stay Tuned!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.