142
Views

Każdy z nas wyczekiwał tej bardzo ważnej zmiany, która jest obecnie testowana przez firmę Google. No i proszę – amerykański producent prezentuje ciemny motyw w wersji jeszcze ciemniejszej… W rzeczywistości jest to tak mało potrzebna zmiana, jej sens jest znikomy i przeciętny Kowalski nawet nie zauważy różnicy.

Odnowiony ciemny motyw – wygląd nowej wersji

Motyw ten ma się zmienić w każdej aplikacji, która należy do Google. Częściowe aktualizacje w wyglądzie zostały już wdrożone dla użytkowników, ale wciąż nie wygląda to dokładnie tak jak w zdjęciach z przeprowadzanych testów. W jednym i drugim przypadku ocień nie jest czarny jak smoła, jednakże niewielkie ściemnienie odcienia jest widoczne. Jego barwa również uległa zmianie, jest teraz nieco cieplejsza.

ciemny motyw

Nowy ciemny motyw znalazł się na głównej części strony Discover, zaś dolny pasek menu pozostał bez zmian. Ponadto wyniki wyszukiwania także wyglądają identycznie. Ten tryb ciemny w aplikacji mobilnej Google może być bardziej atrakcyjny dla urządzeń z wyświetlaczami OLED, aby zaoszczędzić żywotność baterii (jak wiadomo, ekrany te zamiast ustawiać ciemną barwę jak w znacznej części ekranów IPS, przyciemniają diody – mówiąc o czarnym, są całkowicie zgaszone).

ciemny motyw
Ciemny motyw otrzyma nową wersję!

W jaki sposób otrzymać zmiany?

Odświeżony ciemny motyw jest dostępny w najnowszej wersji beta Google 13. 8, którą można uzyskać za pośrednictwem APKMirror. Firma oficjalnie potwierdziła testowanie zmian nie tylko dla wersji mobilnej, ale również tej dostępnej na komputery. Mimo, że można pobrać wersję beta na własną rękę, to ogólnodostępna odmiana może zająć miesiące – producent musi dopracować szczegóły dla każdej aplikacji i opcji, aby wszystko było spójne.

Sprawdź również nasze inne treści z kategorii nowe technologie

Kategoria artykułu
Nowe technologie

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.