Apple M2

Cztery nowe komputery MacBook z chipem M2 w tym roku!

Apple premierą procesorów M1 mocno namieszało na rynku. Chipy te charakteryzują się wysoką wydajnością, która bije na głowę komputery MacBook napędzane procesorami Intela. Na procesory M2 czeka każdy fan marki, który chce zmienić swój stary komputer na nowy. Według przecieków w tym roku na rynku pojawią się cztery komputery Apple napędzane właśnie nową wersją chipsetu. 

Apple wkrótce zaprezentuje komputery z nowym procesorem M2

O komputerach MacBook z procesorami M2 mówi się już od dłuższego czasu. Wielu miało nadzieję, że nowe modele wraz z tym chipsetem pojawią się już w zeszłym roku, podczas wrześniowej premiery smartfonów marki Apple. Tak się oczywiście nie stało, dlatego też fani marki w dalszym ciągu musieli czekać i spekulować. 

Przeczytaj także: Urządzenia Apple podsłuchiwały użytkowników? Producent odpowiada

Wiele wskazuje na to, że komputery z serii Mac, napędzane nowym procesorem pojawią się w na rynku jeszcze w tym roku. Jak podaje Mark Gurman w swoim newsletterze, Apple szykuje się do premiery czterech nowych komputerów i wszystkie z nich będą posiadały na swoim pokładzie nowy procesor M2. 

macbook m2
Cztery nowe komputery MacBook z chipem M2 w tym roku! 25

Kiedy premiera nowych urządzeń? W przyszłym miesiącu!

Mark Gurman z Bloomberga podaje, że w 2022 roku na rynku pojawią się cztery nowe komputery od Apple. Mowa tutaj o MacBook Pro, Mac Mini, 24-calowy iMac oraz odświeżony Air. Wszystkie z nich będą napędzane nowym procesorem M2. Oczywiście Apple nie ujawnia żadnych informacji na temat nowego CPU, jednak Gurman sugeruje, że będzie on “nieco” szybszy niż M1. Podobnie, jak w przypadku poprzednika, będzie to architektura ośmiordzeniowa. 

Różnicą mają być rdzenie grafiki. W obecnej generacji procesora znajdziemy siedem lub osiem rdzeni graficznych. W przypadku nowej odsłony będzie ich dziewięć lub dziesięć. Gurman podaje, że Apple stworzy również wersje Pro i Max, tak samo, jak w przypadku M1. Co więcej, gigant z Cupertino zapowie również trzecią generację procesora. 

Kiedy więc komputery pojawią się na rynku? Gurman podaje, że pierwsze dwa modele pojawią się w marcu, a kolejne dwa w maju lub w czerwcu. 

Źródło: Bloomberg