Debiut Polaka w Manchesterze United! Zagrał przeciwko Wrexham!
188
Views

Na kolejny debiut Polaka w Manchesterze United musieliśmy czekać naprawdę długo! Maximillian Oyedele został pierwszym polskim piłkarzem od czasów Tomasza Kuszczaka, który zagrał dla Czerwonych Diabłów. Drużyna z Old Trafford zmierzyła się z Wrexham FC podczas tournee po Stanach Zjednoczonych.

Oyedele debiutuje w barwach Czerwonych Diabłów

18-letni pomocnik reprezentacji Polski, zadebiutował w barwach Manchesteru United w meczu przeciwko Wrexham FC. Spotkanie towarzyskie toczyło się w ramach tournee po Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w San Diego.

Przeczytaj także: Raków Częstochowa vs Karabach Agdam. Gdzie oglądać mecz? [LINK]

Walijski klub, który jest własnością znanych aktorów, Ryana Reynoldsa i Roba McElhenneya pokonał na neutralnym terenie Czerwone Diabły 3:1. Młody Polak pojawił się na boisku w 60. minucie, co było jego debiutem w Manchesterze United, jeśli chodzi o seniorską kadrę.

Debiut Polaka w Manchesterze United! Zagrał przeciwko Wrexham!
Polak pojawił się na boisku w 60. minucie spotkania z Wrexham FC!

Debiut Polaka w Manchesterze United

Mimo wyniku, na uwagę zasługuje fakt, że w meczu tym wystąpiło wielu młodych graczy, którzy na co dzień reprezentują drugą drużynę lub składy młodzieżowe Manchesteru United. Polak gra dla drużyny U21 Czerwonych Diabłów, oraz reprezentuje obecnie młodzieżową reprezentacje Polski U19.

Debiut Polaka w Manchesterze United! Zagrał przeciwko Wrexham!
Debiut polskiego pomocnika nie należał do udanych, ponieważ Czerwone Diabły przegrały 3:1.

Oyedele ma polsko-nigeryjskie korzenie – matka jest Polką, a ojciec pochodzi z Nigerii. Mimo że jego debiut w pierwszym składzie Manchesteru United zakończył się porażką, nadal trzeba docenić jego talent. Miejmy nadzieje, że w niedalekiej przyszłości Polak stanie się ważnym ogniwem dla klubu.

Źródło: Opr. wł./Manchester United

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.