131
Views

Unia Europejska dąży do prostszych i bardziej opłacalnych napraw urządzeń elektrycznych. To sprawiłoby, że zapotrzebowanie na elektronikę zmalałoby, a użytkownicy mogliby używać swoich urządzeń przez długi czas. Dell wraz z Intelem przedstawił nowego laptopa Dell Concept Luna, który jest prosty w naprawie i recyklingu!

Branża technologiczna stawia na ekologię

Nowe realia branży technologicznej mogą być trudne do spełnienia. Zanieczyszczenie środowiska i ekologia wymuszają na firmach nowe rozwiązania, które mają zastopować katastrofę klimatyczną. Dlatego też w ostatnich latach tak często słyszymy o ograniczeniu śladu węglowego. Na świecie jest coraz więcej elektrycznych śmieci, dlatego też ograniczenie ich zużycia jest tutaj konieczne. Nowoczesne urządzenia pojawiające się na rynku często są trudne w naprawie. Naprawa zazwyczaj wiąże się z dużym wydatkiem. Unia Europejska chce to zmienić.

dell concept luna
Dell Concept Luna to laptop przyszłości!

Przeczytaj także: Hyundai wycofuje silniki diesla z SANTA FE! Dlaczego?!

Poniekąd odpowiedzią na wszystkie nowe wymogi recyklingu i ekologii w branży technologicznej firma Dell przy współpracy z Intelem stworzyła laptopa o nazwie Dell Concept Luna. Laptop ten, według założenia, ma być niezwykle prostym urządzeniem w naprawie. Ma także oferować możliwość ponownego użycia, a jego elementy miałyby podlegać recyklingowi. Koncepcyjny laptop to prawdziwe urządzenie przyszłości.

Dell Concept Luna to laptop przyszłości

Laptop Dell Concept Luna wyróżnia się na tle laptopów wykonanych w klasycznym procesie produkcyjnym. W przypadku tego modelu mówimy o wykorzystaniu płyty głównej, która jest o 75 proc. mniejsza, niż normalne płyty główne. Co więcej, liczba komponentów jest mniejsza o 20 proc. Wszystkie elementy wnętrza laptopa zostały przeprojektowane – płyta została umieszczona bliżej pokrywy urządzenia. Dzięki temu producenci mogli zainstalować tutaj większą sekcję chłodzenia.

dell concept luna
Dell Concept Luna to laptop przyszłości!

Dell Concept Luna posiada także odseparowany od jednostki ładującej akumulator. Tym sposobem wentylator nie jest już konieczny. Zmniejszono także zapotrzebowanie na energię, co pozwoliło na zastosowanie baterii z ogniwami o głębokim cyklu. Akumulatory te ładują się długo, jednak pozwalają na kilkuletnie ładowanie, zwiększając tym samym liczbę renowacji. Dla łatwiejszego recyklingu zastosowano tutaj mnie energochłonne materiały.

Żródło: HotHardware

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.