107
Views

Hyundai ogłosił wprowadzenie na rynek nowej wersji modelu SANTA FE. Hyundai SANTA FE 2022 to pierwszy model marki dostępny w Europie, który korzysta z nowej platformy trzeciej generacji. Wraz z wprowadzeniem nowej odsłony modelu marka ogłosiła, że w ofercie nie znajdziemy żadnych silników wysokoprężnych! Dlaczego?!

Odświeżony model wjeżdża na salony

Nowy Hyundai SANTA FE 2022 korzysta z nowej platformy trzeciej generacji, która ma oferować lepszą wydajność, właściwości jezdne i większe bezpieczeństwo podróżowania. W ofercie modelu znajdują się dwa napędy – hybrydowy oraz hybrydowy typu plug-in. Zmienił się także wygląd samochodu, ponieważ nowe SANTA FE dostało bardziej odważny design. Na pokładzie znajdziemy także nowoczesne technologie i systemy bezpieczeństwa.

Przeczytaj nasz test: Hyundai i30 Fastback N-Line: Kompakt ze stylowym plecakiem

Wraz z nadejściem nowej wersji modelu Hyundai SANTA FE klienci mogą nabyć nie tylko 5 i 7-miejscowe wersje, ale również 6-osobowy model z dwoma oddzielnymi fotelami kapitańskimi w drugim rzędzie. Podstawowa cena wersji Smart z napędem hybrydowym (HEV) o mocy 203 KM wyceniono na 166 900 PLN. Najbogatsza wersja Platinium z napędem hybrydowym typu plug-in (PHV) i napędem na cztery koła dostępna jest od 245 900 PLN.

Hyundai SANTA FE 2022 bez silników diesla

Wszyscy wiemy, że nowe normy wymuszają na producentach tworzenie silników, które kładą większy nacisk na ekologię. Południowokoreańska marka stwierdziła, że dobrym rozwiązaniem będzie wycofanie z oferty modelu Hyundai SANTA FE 2022 silników napędzanych olejem napędowym. Pierwszym modelem, z którego pozbyto się silników diesla, był Hyundai i30. Teraz ten sam ruch wykonano w modelach TUCSON i SANTA FE.

Jestem świadom tego, że wprowadzanie silników hybrydowych ma na celu zmniejszenia emisji spalin, a silniki benzynowe wspierane silnikami elektrycznymi są przyjazne środowisku. Jednak czy kupowanie dużego SUVa z takim połączeniem jednostek napędowych jest dobrym wyborem? Hyundai SANTA FE 2022 nie należy do najmniejszych i najlżejszych aut. Dlatego też spalanie silnika benzynowego będzie bardzo wysokie, a zasięg 58 km na silniku elektrycznym nie robi na nikim żadnego wrażenia. W obecnych czasach silniki diesla przystosowane są do nowych norm, co przekłada się na większą ekologię tych jednostek. Wysokoprężne jednostki w tak dużych samochodach są dla wielu czymś normalnym, ponieważ oferują zdecydowanie większą ekonomiczność jazdy.

Dokąd zmierzasz motoświecie? Co wy o tym sądzicie? Czy Hyundai zrobił dobrze, wycofując ze swojej oferty silniki diesla?

Więcej informacji na temat nowego modelu SANTA FE znajdziecie pod tym linkiem.

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.