DJI Mavic 3 - najważniejsze informacje

DJI Mavic 3 – najważniejsze informacje

SponsorowaneMateriał zewnętrzny

DJI Mavic 3 to najnowszy dron marki Mavic, którego premiera została zaplanowana na 5 listopada 2021 roku, na godzinę 15.00. Już niedługo wszyscy fani dronów dowiedzą się, czy warto było czekać na nowy produkt marki Mavic i jak będzie on się prezentował w rzeczywistości. W artykule znajdziesz najważniejsze informacje na temat nowego drona.

DJI Mavic 3 – podstawowe informacje

Drony marki Mavic są jednymi z najpopularniejszych na rynku. Dlaczego? Ze względu na wysoką jakość, praktyczną bezkonkurencyjność, doskonałe wykonanie, świetne parametry techniczne i zróżnicowane ceny. Gdy w 2016 roku na rynku pojawił się pierwszy dron DJI, od razu stał się wyjątkowo lubiany i szybko podbił serca konsumentów. Kolejny dron, który ujrzał światło dzienne w 2018 roku, uzyskał bardzo dobre recenzje i znowu stał się bardzo popularnym produktem. W ofercie marki można znaleźć nie tylko urządzenia dla dorosłych, ale także drony dla dzieci.

Na 5 listopada, na godzinę 15.00, zaplanowana jest premiera drona DJI Mavic 3, który prawdopodobnie przyćmi dotychczasowe wynalazki marki Mavic. Na razie wiadomo już, że nowy dron ma mieć dwie kamery, w tym jedną z zoomem, a czas lotu ma wynosić około 46 minut. Tym samym dron ten będzie miał aż o 12 lat dłuższy lot niż Mavic Air 2, dotychczasowy faworyt pod tym względem. Kolejną zaletą ma być ulepszony system ActiveTrack 3.0, zapewniający doskonałą obserwację otoczenia w czasie lotu.

Nowy dron ma mieć także możliwość nagrywania w 4K w 60FPS w 120Mbps. To jednak nie wszystko, ponieważ pojawi się także zupełnie nowy kontroler zdalnego sterowania, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie można zamocować nawet duży smartfon, a całość będzie znacznie bardziej ergonomiczna. Jeśli chodzi o design, to prawdopodobnie nie jest on znacznie zmieniony, jednak za to po bokach drona maja pojawić się dodatkowe kamery pozycjonujące, zmniejszające problemy z tzw. martwym polem w trakcie nagrywania. 

Dane techniczne

Prawdopodobnie nowy dron będzie miał następującą specyfikację techniczną:

 • Wideo 5,2K
 • Zdjęcia 20 MP
 • Główny aparat 4/3″, drugi aparat 1/2″.
 • Obiektyw zmiennoogniskowy z 7-krotny zoom optyczny, 28-krotny zoom hybrydowy
 • Waga 920 g
 • Obsługa SSD 1TB, Pro RES
 • Transmisja OcuSync 3.0
 • Obsługa ładowania typu C
 • Nowy pilot z ekranem. 

Z danych wynika, że nowy dron będzie znowu wysokiej jakości sprzętem, który zrobi furorę wśród fanów latania. 

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii nowe technologie.

Cena i wersje 

Zaplanowane są trzy wersje nowego drona DJI Mavic 3, które różnić się będą dodatkami, akcesoriami, oraz oczywiście ceną. Planowane są trzy wersje:

 • DJI Mavic 3 – wersja podstawowa, w której skład wejdzie dron, 1 bateria i aparatura sterująca. W Stanach Zjednoczonych cena ma wynosić 1600 dolarów. W Europie 1600 euro lub więcej, co w przeliczeniu na złotówki da około 7500 złotych (lub więcej).
 • DJI Mavic 3 Fly More Combo, czyli wersja rozszerzona, w której znajdą się 2 dodatkowe baterie, torba, HUB, śmigła. Cena ma wynosić od 8 do 10 tysięcy złotych.
 • DJI Mavic 3 Cine Premium Combo ze SmartControllerem v. 2.0 w nowej wersji, OcuSync 3.0, ruchomymi antenami i innymi dodatkami. Ta wersja urządzenia ma być najdroższa, a jej koszt wyniesie od 9 do 12 tysięcy złotych.

Warto jednak zaznaczyć, że dokładne ceny nie są jeszcze potwierdzone, dlatego też warto przygotować się na wyższy wydatek.