88
Views

Smartfony to urządzenia użytkowe, które oczywiście mogą się popsuć. Upadek czy usterka kluczowego elementu może wymusić na użytkowniku wizytę w serwisie. Nowa wersja systemu Apple iOS 15.2 dostanie ciekawą funkcję, która pozwoli na sprawdzenie historii serwisowej urządzenia.

Apple wprowadza historię serwisową do swoich urządzeń

Kupowanie smartfonów używanych wiąże się ze sporym ryzykiem. O ile sprzedawca jest uczciwy, wspomni nam, że telefon był już kiedyś serwisowany. Są to jednak pojedyncze przypadki, dlatego też większość sprzedających milczy na ten temat. Serwisy nie zawsze wymieniają uszkodzone elementy na oryginalne, ponieważ zamienniki są zdecydowanie tańsze. W najnowszej aktualizacji iOS 15.2 na smartfony Apple będziemy mogli to łatwo sprawdzić.

Przeczytaj także: Pancerny Apple Watch już w przyszłym roku?

Okazuje się, że gigant z Cupertino w najnowszej wersji systemu iOS 15.2 postanowił wprowadzić funkcję historii serwisowej. Dzięki temu każdy użytkownik będzie mógł sprawdzić, czy i jakie części zostały wymienione oraz listę wszystkich napraw i nazw elementów, które posłużyły do naprawy urządzenia.

Nowa funkcja w iOS 15.2 przyda się podczas zakupu używanego smartfona

Nowa funkcja, która trafi do smartfonów Apple, ma pomóc w diagnostyce urządzenia, jeszcze przed trafieniem do rąk serwisantów. Jest to też sposób na identyfikację smartfona przez osoby, które chcą kupić używanego iPhone’a. W ten sposób nie będzie dało się ukryć napraw, które w przeszłości przeszedł telefon. Producent jednocześnie podkreślił, że komunikat o “nieznanej części’ nie musi odnosić się do nieoryginalnego elementu. Może on działać wadliwie lub wcześniej był używany w innym urządzeniu.

ios 15.2
Do iOS 15.2 trafi funkcja historii serwisowej!

Możliwości nowej funkcji w iOS 15.2 będą uzależnione od modeli. W przypadku iPhone’ów XR, XS, XS Max oraz SE (2020) użytkownik będzie mógł sprawdzić to, czy baterię znajdująca się w modelu wymieniono na oryginalną, czy zamiennik. W przypadku modeli 11, 12 i 13 użytkownik będzie mógł prześledzić losy baterii, zaś informacje o wymianie aparatu i wyświetlacza będą dostępne tylko na iPhone 12 i 13.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.